Komentāri

Piektdien, 2. decembrī, ārkārtas tikšanās laikā starp Ministru prezidentu Māri Kučinski, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu un Latvijas lielāko uzņēmēju biedrību Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru panākta vienošanās, ka decembrī tiks veikti grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Noteikts, ka termiņš par reģistrēšanās un režīma darbības pārtraukšanu stāsies spēkā tikai pie nosacījuma, ja Saeima būs apstiprinājusi jaunu mazā biznesa turpmāko regulējumu. Savukārt Valsts prezidents neizsludina grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā.

Premjers un ekonomikas ministrs piektdien pārrunāja izveidojušos situāciju ar LTRK prezidentu Aigaru Rostovski un LTRK valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tika panākts kompromiss, ka vispirms tiks sagatavots jauns mikrouzņēmumu regulējums un tikai pēc tam stāsies spēkā aizliegums no konkrēta datuma reģistrēt šo uzņēmējdarbības formu, kā arī tā darbības apturēšana. Vienošanās arī paredz, ka to, kāds izskatīsies mazā biznesa turpmākais regulējums, tiks diskutēts kopā ar nodokļu stratēģijas ietvaros līdz 1. aprīlim.

Līdz šim spēkā esošais regulējums paredzēja, ka no 2019. gada turpmāk mikrouzņēmumi vairs pastāvēt nevarēs, kā arī pieteikties šim režīmam varēs tikai līdz 2017. gada 30. jūnijam.

Pēdējo dienu laikā Latvijas Republikas prezidentam Raimondam Vējonim tika nosūtītas arī vairākas vēstules, aicinot no kopējās budžeta pakas, atgriezt atkārtotai izskatīšanai jautājumus, kas skar mikrouzņēmumu režīma regulējumu. Arī LTRK vērsies pie valsts pirmās personas, lūdzot atgriezt atkārtotai izskatīšanai pašreiz apstiprināto regulējumu, jo tā rezultātā būs mazāk jaunu uzņēmēju, paredzams bezdarba un ēnu ekonomikas pieaugums, kā arī ir ievērojams risks, ka iedzīvotāji turpinās aizbraukt no Latvijas, atsakoties realizēt savas idejas šajā valstī.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 1700 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

Valsts prezidents neizsludina grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir nodevis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai 23. novembrī pieņemto likumu ”Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā”, kas paredz mikrouzņēmumu nodokļa režīma izbeigšanu. Valsts prezidents uzskata, ka piedāvātais regulējums ir nepilnīgs un pretrunā iepriekš pieņemtajiem lēmumiem, ar kuriem rēķinājušies uzņēmēji un sabiedrība.

Raimonds Vējonis norāda, ka nav izpildīts Ministru kabineta 2015. gada 22. septembra lēmums izstrādāt mikrouzņēmumu nodokli aizstājošu regulējumu, kas noteiktu specializēta vienkāršota nodokļu režīma ieviešanu maziem un mikro uzņēmumiem ar mazu ikgadējo apgrozījumu, paredzot vienkāršotu grāmatvedības uzskaiti, deklarāciju iesniegšanu un nodokļu nomaksu.

”Iepriekš pieņemtu lēmumu nepildīšana grauj iedzīvotāju uzticēšanos valsts varai kopumā, kā arī mazina uzņēmējdarbības vides drošību un stabilitāti,” vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei raksta Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis uzsver, ka uzņēmējiem jābūt skaidrībai un pārliecībai par uzņēmējdarbību regulējošiem noteikumiem. Izmaiņām likumos un nodokļu politikā jābūt paredzamām un saskaņotām, lai to izpilde veicinātu un stiprinātu uzņēmējdarbības vidi.

Valsts prezidents cer, ka izveidojusies situācija tiks izmantota, lai uzlabotu savstarpējo uzticēšanos starp uzņēmējiem, iedzīvotājiem un valsts varu. Raimonds Vējonis kategoriski noraida, ka Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumu atgriešana otrreizējai caurlūkošanai nozīmē neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl