Komentāri
Valsts policija atstāj Zolitūdes traģēdijas vietu; sāksies teritorijas sakārtošana
Foto: LETA

Valsts policija nodevusi lielveikala ”Maxima” drupas Priedaines ielā 20 tās īpašnieku – SIA ”Tineo” un SIA ”Homburg Zolitude” – valdījumā. Patlaban ir sāktas sarunas par traģēdijas vietas sakārtošanas darbiem.

Tā kā uzņēmums SIA “Tineo” pieder tiem pašiem akcionāriem, kuriem pieder arī SIA “Maxima Latvija”, tika pieņemts lēmums tālākos ar īpašumu saistītos jautājumus risināt ar SIA “Maxima Latvija” starpniecību, stāstīja kompānijas J. Beseris. Viņš skaidroja, ka ””Maxima Latvija” ir lielāka administratīvā rīcībspēja, un līdz ar to iespējama arī efektīvāka procesu virzīšana”.

Fotoattēlos aplūkojams, kā patlaban izskatās novembrī notikušās traģēdijas vieta:

”Tuvāko trīs nedēļu laikā tiks izstrādāts un Rīgas pilsētas būvvaldē iesniegts projekts par būvgružu demontāžu un aizvākšanu no teritorijas. Projekta izstrādes un apstiprināšanas laikā teritorijas līdzīpašnieki vienosies par tālāko darbu sadali – SIA “Maxima Latvija”, uz ģenerālpilnvaras pamata, uzņemsies drupu aizvākšanu un izvešanu no teritorijas, kā arī atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžu, lai šī vieta pēc iespējas ātrāk tiktu sakopta bojā gājušo piemiņai,” teikts ”Maxima” paziņojumā.

Otras īpašnieces – SIA “Homburg Zolitūde” – pārziņā būs ēkas teritorijas norobežošana, apsardzes nodrošināšana, kā arī atsevišķu pagaidu konstrukciju nostiprināšana, kas atrodas objektā. Plānots, ka teritorijas sakopšanas darbi varētu tikt pabeigti aptuveni divu mēnešu laikā.

Būvgružu demontāžas un aizvākšanas projekta saskaņošanas laikā notikuma vietā darbu uzsāks arī SIA “Maxima Latvija” pieaicinātie neatkarīgie eksperti no Vācijas, kas skaidros ēkas sabrukšanas iemeslus, neaizkavējot teritorjas sakārtošanas darbu izpildi.

SIA “Maxima Latvija” šajā teritorijā neplāno veikt jebkādu komerciālu darbību ”ne tagad, ne arī turpmāk”, pauda uzņēmuma pārstāvji.

SIA ”Homburg Zolitude”, kas ir Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs, pieder Nīderlandē reģistrātam investīciju fondam ”Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 700 privātpersonas. Uzņēmumam piederēja jumta virsējā daļa Priedaines ielā 20, kā arī pieder pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir SIA ”Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam SIA ”Maxima Latvija”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl