Komentāri

Ugunsgrēka dzēšanas režīms, – tā patlaban tiek reaģēts uz problēmām maksātnespējas procesā, to secinājusi Valsts kontrole. Tās jaunākā revīzija atklāj, ka valstī nepastāv vienota maksātnespējas politika un sistēma ļauj tajā netraucēti strādāt arī negodprātīgiem administratoriem.

Mērķis ir nevis maksātspējas atjaunošana vai pēc iespējas lielāku līdzekļu atgūšana parādsaistību dzēšanai, bet gan ātra aktīvu izpārdošana, – tā maksātnespējas procesu valstī jaunākajā revīzijā raksturo Valsts kontrole. Aptaujas liecina, ka godīgai maksātnespējai netic arī uzņēmēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Maksātnespējas procesos tiek atgūti tikai 14% no prasītā. Turklāt vairāk nekā puse no šiem līdzekļiem tiek samaksāti par pašu procesu. Valsts budžeta iestādes izbeigtos maksātnespējas procesos divu gadu laikā zaudējušas 434 miljonus eiro. Lai sistēmu sakārtotu, pirmkārt, vajadzīga politiskā griba, saka valsts kontroliere.

Sistēma rada arī bažas par godprātīgu administratoru rīcību. Viņiem piešķirtas plašas pilnvaras, kas nav proporcionālas zemajam uzraudzības līmenim. Problēmas, tostarp zemo profesijas prestižu, apzinās arī paši administratori.

Nesakārtotā sistēma ne tikai traucē jaunu investīciju ieplūšanai, bet liek aiziet jau esošajām. Un piemērus tam Latvijā var atrast, saka ārvalstu investori.

Tam, lai kontrolieru secinājumi nepaliktu tikai uz papīra, sekot līdzi sola nevalstiskais sektors.

Tikmēr kontrolieri akcentē, – nesakārtotās sistēmas dēļ turpina ciest ne tikai atsevišķi uzņēmēji, bet tautsaimniecība kopumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl