Valstij var nākties piemaksāt 200 tūkstošus eiro par Citadeles pārdošanu

0 Komentāru
Valstij var nākties piemaksāt 200 tūkstošus eiro par Citadeles pārdošanu
Foto: LETA

Valstij var nākties piemaksāt 200 tūkstošus eiro par Citadeles bankas pārdošanu – pirmdien, 26. janvārī, Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē to apstiprināja Privatizācijas aģentūras vadītājs Vladimirs Loginovs.

Pivatizācijas aģentūras pāstāvis deputātiem šodien oficiāli apstipināja, ka, visticamāk, šis darījums valstij vēl sadārdzināsies. Proti, valdībai būs jālemj, vai piemaksāt iepriekš neparedzētos 210 tūkstošus eiro juridiskajam konsultantam Linklaters.

Skaties video!

Jau neilgi pirms bankas Citadele jauno investoru vārdu nosaukšanas pagājušā gada novembrī sabiedrībā auga sašutums par necaurspīdīgo bankas pārdošanas procesu. Ar parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu politiķi cer viest skaidrību un šodien sanāca uz pirmo sēdi.

Komisija turpinās pieprasīt informāciju, un pēc tās apkopošanas kādā no nākamajām sēdēm plānots iztaujāt bankas pārdošanas procesā iesaistītos, tostarp bijušo Privatizācijas aģentūras vadītāju Ansi Spridzānu, kurš no amata atkāpās līguma parakstīšanas priekšvakarā, un bijušo ekonomikas ministru Vjačeslavu Dombrovski.

Jau ziņots, ka Citadeles pārdošanas komisija izveidota, lai izvērtētu valstij piederošo 75% bankas Citadele akciju pārdošanas procesa virzību, pārdošanas cenas un tālākpārdošanas aizlieguma termiņa noteikšanas kritērijus, akciju pārdošanas līgumā ietvertos noteikumus, izdevumus pārdošanas konsultantiem un sabiedrisko attiecību pakalpojumiem pārdošanas procesā.

5. novembrī tika parakstīts līgums par valstij piederošo bankas Citadele akciju pārdošanu 12 starptautisku investoru grupai un Ripplewoods Advisors LLC par 74 miljoniem eiro.

0 Komentāru