Valstij var nākties Liepājas metalurgu pārdot vēlreiz

1 komentārs
Valstij var nākties Liepājas metalurgu pārdot vēlreiz
FOTO: LETA

Ir nopietnas bažas, vai uzņēmums KVV Liepājas metalurgs spēs valstij samaksāt par pamatražotnes iegādi. To TV3 Ziņām atzina Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, neslēpjot, ka no uzņēmuma īpašniekiem šobrīd nav saņemtas nekādas indikācijas, ka līdz 27. decembrim tiks samaksāts pirmais ķīlas parāda maksājums – 2,7 miljoni eiro apmērā.

Ja tas nenotiks, valstij var nākties Latvijas lielāko rūpnīcu pārdot vēlreiz.

Par Liepājas metalurga maksātspēju bažas ir kopš vasaras, kad uzņēmuma saimnieks Valērijs Krištals Latvenergo skaidroja, kāpēc tērauda ražotāji laika nemaksā elektrības rēķinus.

Toreiz uzņēmumam izdevās problēmas novērst, taču, izskatās, ka tikai uz laiku. Ar pieteikumu tiesā atzīt ražotni par maksātnespējīgu nesen vērsās viens no gāzes piegādātājiem.

Tā pārstāvji neatklāj, cik uzņēmums palicis parādā, savukārt Liepājas metalurgs paziņojumā medijiem aicina situāciju nedramatizēt un problēmas atrisināt.

No malas ar bažām uz notiekošo lūkojas Valsts kases pārvaldnieks. Pēc septiņām dienām jāsaņem pirmais no desmit maksājumiem, par gada sākuma nopirkto Liepājas Metalurga pamatražotni.

Ar zaudējumiem strādājošajam uzņēmumam Valsts kasei jāsamaksā 2,7 miljoni eiro. Taču tas ir tikai pirmais maksājums – kopējās saistības pārsniedz 70 miljonus eiro.

Video