Valdība spriedīs par “Eiropas dzelzceļa līnijas” dibināšanu

Komentāri

Otrdien, 12. augustā, Latvijas valdība skatīs jautājumu par uzņēmuma ar nosaukumu “Eiropas dzelzceļa līnijas” dibināšanu, kam plānots būt Latvijas puses akcionāram “Rail Baltica” kopuzņēmumā.

Kā jau vairākkārt ziņots, projekta “Rail Baltic” galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļu tīklu, no Helsinkiem savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni un šo maršrutu potenciāli pagarinot līdz pat Venēcijai.

Projektam plānots piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu 85% apmērā no kopējām izmaksām.

“Rail Baltica II” dzelzceļa līnija Lietuvā būs apmēram 360 kilometru gara. Latvijā – vairāk nekā 300, bet Igaunijā ap 300 kilometrus gara.

Baltijas valstis līdz septembrim plāno vienoties par Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas “Rail Baltica II” projekta kopuzņēmuma izveidi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl