Komentāri

Par spīti Latvijas gāzes iebildumiem, valdība šodien pieņēmusi noteikumus, kas uzņēmumiem pavērs iespēju gāzi iegādāties ārvalstīs. Noteikumi nosaka, ka gāzes infrastruktūras operatoram jānodrošina iespēja sistēmu izmantot arī citiem gāzes piegādātājiem. Latvijas gāze jau paziņojusi, ka apsvērs iespēju tiesāties, tomēr valsts uzskata, ka draudu nonākt zaudētājos tai nav.

Latvijas gāzes pārstāvji Saeimā un valdībā pēdējā laikā sastopami bieži. Tomēr valsts virzību uz pēc iespējas ātru gāzes tirgus liberalizāciju tiem līdz šim nav izdevies mainīt. Jau šonedēļ Saeima plāno lemt par Grozījumiem Enerģētikas likumā, kas tostarp paredz Latvijas gāzes sadalīšanas termiņu noteikt līdz nākamā gada aprīlim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr valdība šodien parūpējās, lai Latvijas gāzes piederošo infrastruktūru citi piegādātāji varētu izmantot jau šogad. Ar šodien pieņemtajiem noteikumiem noteikts, ka Latvijas gāzei ir jānodrošina piekļuve arī sadales sistēmai, ja kāds no lielajiem pircējiem vēlas to izmantot. Uz mājsaimniecībām šīs izmaiņas neattiecas.

Latvijas gāze valdības lēmumu gan gatava apstrīdēt tiesā, kas akcentē, ka noteikumi tiek mainīti esošajam likumam, ne tam, par ko Saeima lems ceturtdien.

Gan ekonomikas ministre, gan premjere ir pārliecinātas, ka visi riski ir izvērtēti un tiesvedības gadījumā valsts zaudētājos nenokļūs. Vienlaikus viņas vērš uzmanību uz faktu, ka darbā pretinieku nometnē pārgājis kārtējais valsts pārvaldes jurists – Edgars Pastars pirms nedaudz vairāk kā gada vēl strādāja Saeimas juridiskajā birojā, bet nu strādā zvērinātu advokātu birojā Cobalt.

Turklāt šodien nācis gaismā fakts, ka Edgars Pastars šo darbu apvieno ar nepilna laika darbu Valsts kontrolē, kur sniedz juridiskos pakalpojumus.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl