Komentāri

Par spīti Latvijas gāzes iebildumiem, valdība šodien pieņēmusi noteikumus, kas uzņēmumiem pavērs iespēju gāzi iegādāties ārvalstīs. Noteikumi nosaka, ka gāzes infrastruktūras operatoram jānodrošina iespēja sistēmu izmantot arī citiem gāzes piegādātājiem. Latvijas gāze jau paziņojusi, ka apsvērs iespēju tiesāties, tomēr valsts uzskata, ka draudu nonākt zaudētājos tai nav.

Latvijas gāzes pārstāvji Saeimā un valdībā pēdējā laikā sastopami bieži. Tomēr valsts virzību uz pēc iespējas ātru gāzes tirgus liberalizāciju tiem līdz šim nav izdevies mainīt. Jau šonedēļ Saeima plāno lemt par Grozījumiem Enerģētikas likumā, kas tostarp paredz Latvijas gāzes sadalīšanas termiņu noteikt līdz nākamā gada aprīlim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr valdība šodien parūpējās, lai Latvijas gāzes piederošo infrastruktūru citi piegādātāji varētu izmantot jau šogad. Ar šodien pieņemtajiem noteikumiem noteikts, ka Latvijas gāzei ir jānodrošina piekļuve arī sadales sistēmai, ja kāds no lielajiem pircējiem vēlas to izmantot. Uz mājsaimniecībām šīs izmaiņas neattiecas.

Latvijas gāze valdības lēmumu gan gatava apstrīdēt tiesā, kas akcentē, ka noteikumi tiek mainīti esošajam likumam, ne tam, par ko Saeima lems ceturtdien.

Gan ekonomikas ministre, gan premjere ir pārliecinātas, ka visi riski ir izvērtēti un tiesvedības gadījumā valsts zaudētājos nenokļūs. Vienlaikus viņas vērš uzmanību uz faktu, ka darbā pretinieku nometnē pārgājis kārtējais valsts pārvaldes jurists – Edgars Pastars pirms nedaudz vairāk kā gada vēl strādāja Saeimas juridiskajā birojā, bet nu strādā zvērinātu advokātu birojā Cobalt.

Turklāt šodien nācis gaismā fakts, ka Edgars Pastars šo darbu apvieno ar nepilna laika darbu Valsts kontrolē, kur sniedz juridiskos pakalpojumus.

Video

Lasi vēl