Valdība nākamnedēļ varētu pagarināt Rīgā izsludināto ārkārtas stāvokli atkritumu apsaimniekošanā

0 Komentāru
Valdība nākamnedēļ varētu pagarināt Rīgā izsludināto ārkārtas stāvokli atkritumu apsaimniekošanā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Politiskais haoss galvaspilsētā un atkritumu apsaimniekošanas krīze – to dēļ valdība nākamnedēļ varētu vēl uz trim mēnešiem pagarināt Rīgā izsludināto ārkārtas stāvokli. Tālāks pagarinājums vairs nav iespējams, un pašvaldību ministrija var rosināt domes atstādināšanu.

Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidro, ka pašvaldības iecere pēc ārkārtas situācijas beigām 11. decembrī turpināt sadarbību ar pašreizējiem atkritumu apsaimniekotājiem, neliekot iedzīvotājiem ar tiem noslēgt jaunus līgumus, bez ārkārtas situācijas pagarinājuma nav tiesiski iespējama. Atkritumu apsaimniekošanas likums paredz, ka pēc 11. decembra operatoru noslēgtie līgumi ar iedzīvotājiem zaudēs savu spēku.

“Tas neatrisina jautājumu par privātpersonu līgumiem, daudziem līgumu nav vai nav spēkā! Tādēļ jau ārkārtas situāciju vajadzēja pasludināt septembrī. Esam atkal diemžēl nonākuši šādā situācijā,” norāda VARAM pārstāve Alda Ozola.

Lai riski atkritumu izvešanā nerastos, Valsts kancelejā iesniegts un otrdien Ministru kabinetā varētu tikt apstiprināts lēmums par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu līdz nākamā gada martam. Turklāt tas ir pēdējais iespējamais pagarinājums – vēl trešo pagarinājumu likums vairs neļauj, tāpēc arī VARAM strādā pie jautājuma par domes atlaišanu.

Ozola skaidro: “Pēc tam nav iespējams to pagarināt! Līdz tam situācija jāatrisina. Rīgas domei jāizsludina iepirkums. Pretēji publiski paustajam pirms nedēļas, ka šāds konkurss ir izsludināts, redzam, ka tas nav noticis. Šajā situācijā tas jau būtu par vēlu!”

Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) skaidro – Rīgas pašvaldībai sarunu procedūra ar uzraugiem nebija jāsaskaņo, taču pašlaik notiekošais rada daudzus jautājumus.

“Nevaram pieļaut situāciju, ka pakalpojumā ir pārrāvums. Kas atkritumu apsaimniekošanā ir šis gadījums. Šādu viedokli IUB sniedza Rīgas domei. Vēlos uzsvērt, IUB nedod atļaujas. Jā, ir situācija, kurā nav iespējams konkursa rezultātu iegūt līdz noteiktam datumam, to iegūt nevar. Trīs mēnešos, konkurss ar normālu konkurenci un piegādātāju, trīs mēnešos to nevar izdarīt,” saka IUB vadītāja Dace Gaile.

Pašvaldībā skaidro, – iedzīvotājiem, kuriem līdz 14. septembrim bija noslēgti līgumi ar SIA “Clean R”, SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Lautus”, jauni līgumi nebūs jāpārslēdz.

Savukārt tiem iedzīvotājiem, kurus līdz 14. septembrim apkalpoja SIA “Pilsētvides serviss”, bet ārkārtējas situācijas periodā to apkalpošanu pārņēma SIA “Clean R” (juridiskās personas) un SIA “Eco Baltia vide” (fiziskās personas), būs jānoslēdz līgumi līdz 31. decembrim, ja tas vēl līdz šim nav izdarīts.
0 Komentāru