Valdība cenšas glābt Krievijas embargo skartos zivju rūpniecības uzņēmumus

Komentāri

19 zivju rūpniecības uzņēmumi var rēķināties ar vairāk nekā sešiem dažādiem atbalsta pasākumiem, kuriem vajadzētu palīdzēt uzņēmējiem pārvarēt grūtību periodu.

Kredītu garantijas banku nomierināšanai, nodokļu maksājumu pagarinājumi, atbalsts jaunu tirgu meklējumiem, pagarināts termiņš ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem iesākto projektu pabeigšanai – ar šādiem atbalsta instrumentiem var rēķināties bez Krievijas tirgus palikušie zivjrūpnieki. Taču nevienam no tiem nebūšot tieša ietekme uz valsts budžetu, jo kompensācijas netiek prasītas.

Atbalstu saņemšanai katrs uzņēmums tiks vērtēts individuāli, un tāpēc pagaidām jel kādu apjomus nav iespējams noteikt. Kopumā labos gados eksports uz Krieviju sasniedza 100 miljonus eiro, vieniem eksports uz šo valsti gadu gaitā samazinājies līdz 20%, citiem saglabājies 90% apmērā.

Nav gan zināms, kad reāli zivrūpnieki saņems atbalstu, kas pienāksies tiem, kuri turpinās strādāt un meklēt risinājumus.

Ja durvis uz Krieviju paliek aizslēgtas, embargo reālās sekas varēs aplēst augustā, septembrī – tad redzēs, kurš uzņēmums savu darbību nespēs atjaunot. LNT kļuva zināms par pirmajām spekulācijām, ka tādi varētu būt pieci uzņēmumi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl