Valdība bezdarba mazināšanai plāno tērēt 314 miljonus

Komentāri

314 miljonus eiro no valsts un Eiropas Savienības (ES) naudas plānots tērēt, lai tuvāko piecu gadu laikā ievērojami samazinātu bezdarbu. Uzņēmēji apsveic šodien pausto valdības apņemšanos, tomēr brīdina par situācijām, kad nauda var tikt izmesta vējā.

Pirms mēneša bez darba Latvijā vēl bija teju 87 tūkstoši cilvēku, kas ir 9,2% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Turklāt katrs trešais bezdarbnieku rindā nestrādā ilgāk nekā gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pie situācijas risināšanas ar jaunu sparu ķērusies valdība, šodien atbalstot Labklājības ministrijas sagatavotu apjomīgu bezdarba mazināšanas programmu, kuras realizācijai atvēlēti valsts un ES fondu vairāk nekā 314 miljonus eiro.

Labklājības ministrs Uldis Augulis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ir pietiekoši daudz līdzekļi, lai ne tikai apmācītu un palīdzētu, un atrast darba vietas, bet arī lai uzsāktu savus biznesus, jo arī šāda aktivitāte ir iespējama, protams, izejot visas tās kvalifikācijas un visu. Protams, viena liela daļa no šīs naudas arī ir sociālai uzņēmējdarbībai paredzēta. Tā summa ir liela, bet viņa sadalās pa aktivitātēm uz lielu skaitu. Ir diezgan liels arī cilvēku skaits, kam jāsaņem gan apmācības, konsultācijas, gan prakses, gan iekārtošanās darbā, gan mobilitāte, gan pašiem sava uzņēmējdarbība.

Labklājības ministrija uzstādījusi mērķi no pašreizējā 31% piecu gadu laikā ilgstošo bezdarbnieku īpatsvaru samazināt līdz 15%.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ja valsts nedara, tad mēs nevaram gaidīt, lai šie cilvēki atnāk atpakaļ darba tirgū. Cilvēkiem finansējums nedrīkst būt, nedrīkstam mēs žēlot naudu mūsu cilvēkiem, bet labkl min atbildīgi. Ja neko nedara, tad cilvēki paliek ārpus darba tirgus, es uzskatu, ka tas ir ļoti pareizs virziens.

Viens no uzsvariem būs kvalificēta darba spēka nodrošināšana atbilstoši darba tirgum, jo šobrīd bieži vien ir situācijas, kad darba vakances ir, bet nav atbilstoša darba spēka.

Uz to norāda arī uzņēmēji, paužot atbalstu valdības iecerēm, tomēr šaubās, vai plānotie miljoni sasniegs mērķi, jo cilvēkiem vispirms ir jārada motivācija meklēt darbu, vai uzsākt savu biznesu. Un kamēr cilvēks, sēžot mājās un saņemot pabalstu jutīsies savam dzīves līmenim pietiekami labi, nekas nemainīsies.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl