Komentāri

Kamēr Kurzemes un Zemgales graudkopji jau drīzumā sēju pabeigs, daudzviet Latgalē šie darbi tikai tagad tiek sākti. Latgaliešus bažīgus darījis arī valdības lēmums, ka turpmāk daļa zemnieku saņems mazākus atbalsta maksājumus.

Izmaiņas paredz, ka mazāk labvēlīgās teritorijas statuss no šā gada tiek noteikts nevis pēc augsnes kvalitātes, bet tikai un vienīgi pēc gaisa temperatūras. ”Tas ir absurdi un neloģiski,” tā uzsver lauksaimnieki. Tagad liela daļa Latgales lauku tiks pielīdzināti Zemgales lauksaimniecības zemei un saņems mazākus atbalsta maksājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Kāda te var būt temperatūru izlīdzināšana. Mūsu lauksaimniecības zeme būtiski atšķiras. Mums lauksaimniecības kultūru veģetācija ir divas trīs nedēļas ilgāka nekā Zemgales vai Kurzemes zemniekiem, bet maksājumos tagad mēs esam pielīdzināti vienādi,” sašutis ir zemnieku saimniecības Ezerlīči īpašnieks Aivars Trons.

Latgalieši gan negrasās samierināties ar jauno kārtību, un, piemēram, Rēzeknes novada graudkopis Valdis Zujs jau savācis vairāk nekā 90 reģiona zemnieku parakstu, kas protesta vēstulē tika nosūtīti valdībai.

Skaties video!

Lasi vēl