Vairums iedzīvotāju joprojām ar valsts iestādēm sazinās “papīra formātā”

Pievienot komentāru

Kopš e-paraksts pieejams mobilajos tālruņos, šo iespēju izmantojuši gandrīz 50 000 lietotāju, taču daudzi iedzīvotāji joprojām ar valsts iestādēm sazinās “papīra formātā”.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) turpina popularizēt e-parakstu, piedaloties akcijā “Diena bez rindām”. Šoreiz visu nedēļu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) telpās centra darbinieki nodrošinās iespēju dienesta apmeklētājiem sakārtot formalitātes e-paraksta saņemšanai mobilā telefona lietotnē.

Pēc vērienīgajām nodokļu izmaiņām, VID dokumentus iesniedz vairāk nekā miljons klientu, no tiem ap 12% savas ienākumu deklarācijas sniedz klātienē un, visticamāk, arī citos jautājumos neizmanto e-vidi.

“Mēs joprojām saņemam iesniegumus papīra formātā, cilvēki ir parakstījuši un atsūtījuši mums vēstulē. Tātad, lai to integrētu sistēmās, mēs skenējam, reģistrējam, un, protams, tas ir darbs, kas nedod iespēju samazināt nodarbināt skaitu, jo tas ir jādara. Ja ir elektroniski parakstīts dokuments, viņš automātiski ielasās sistēmā,” saka VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Cik kopumā izmanto e-parakstu, šobrīd vēl nav informācijas.