Vairs nav jāgaida kurjers vai jāmēro ceļš pēc sūtījuma; Latvijā ienāk privātmājām paredzēti mājas pakomāti

1 komentārs
Vairs nav jāgaida kurjers vai jāmēro ceļš pēc sūtījuma; Latvijā ienāk privātmājām paredzēti mājas pakomāti
PUBLICITĀTES FOTO

VAS “Latvijas Pasts” meitasuzņēmums SIA “Mailmaster” sācis realizēt jaunu un neierastu pasta piegāžu servisu Latvijā – mājas pakomātus, informēja Laila Bēķe.

Jaunais pakalpojums nodrošinās iespēju klientiem saņemt faktiski jebkādu pasta un kurjerpasta sūtījuma vai internetveikala pirkuma piegādi speciālā mājas pakomātā, kas uzstādīts pie klienta mājas. Šāda veida serviss ir jauns risinājums ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. To rezervācija jau sākusies.

“Ja īsumā jānosauc mājas pakomāta priekšrocības un, es gribētu teikt, pat nepieciešamību mūsu klientiem, tad to varētu raksturot ar trim vārdiem: ērtības, drošība, vienkāršība,” saka SIA “Mailmaster” valdes loceklis Gatis Ģērmanis, paskaidrojot, ka šobrīd ir uzsākta rezervācija mājas pakomātu uzstādīšanai, bet reāli piegādes ar mājas pakomāta starpniecību tiks uzsāktas augustā.

Gatis Ģērmanis, “Mailmaster” valdes loceklis

“Ērtības – tas nozīmē, ka tiek taupīts klienta laiks, jo nav nepieciešams mājas gaidīt kurjeru, nav nepieciešams nekur doties, lai izņemtu sūtījumu, sūtījumu var izņemt jebkurš no mājiniekiem jebkurā diennakts laikā, turklāt tas atrodas tieši jūsu mājas teritorijā. (.) Īpaši svarīgi tas ir cilvēkiem, kuri regulāri izmanto internetveikalu pakalpojumus, bieži saņem, piemēram, mājas piegādes pārtikai. Drošība savukārt ir ļoti augstā līmenī, jo pakomāts ir izgatavots no tērauda, to atvērt, diplomātiski izsakoties, “cilvēkam no malas” ir faktiski neiespējami, savam sūtījumam varēs piekļūt tikai klients vai tā deleģēti mājinieki. Bet vienkāršība ir pakomāta uzstādīšana un lietošana.”

Mājas pakomāts ļaus saņemt faktiski jebkuru pasta vai kurjerpasta sūtījumu, jo tā izmērs ir 53,4×121,5×71,5 centimetri. Pakomātā varot ievietot 44 standarta izmēra kurpju kastes vai piecus pilnībā piepildītus lielos standarta pārtikas maisus, tāpēc nevajag raizēties par to, ka kaut ko nevarēsiet saņemt ar pakomāta starpniecību, sola “Mailmaster” vadītājs, atzīstot, ka lielo sadzīves tehniku, ko ir vēlme saņemt ar kurjerpasta starpniecību, pakomātā gan neievietošot.

Vienkārša ir arī pakomāta uzstādīšana un lietošana. Tas darbojas uz četrām AA tipa baterijām, kas jāmaina apmēram reizi gadā: par nepieciešamību nomainīt baterijas klients saņems ziņu savā mobilajā lietotnē. Arī atvērt pakomātu var ar mobilās lietotnes palīdzību, savukārt ja viedtālrunis kāda iemesla dēļ nav līdz, tad pakomātam ir iebūvēta arī parastā slēdzene. Vienīgā nepieciešamā tehniskā prasība mobilās lietotnes lietošanai un “saziņai” ar pakomātu ir “Bluetooth” savienojums un ieslēgta atrašanās vietas noteikšana. Mājas pakomātā varēs saņemt visu veidu sūtījumus – vēstules, korespondenci, paciņas, internetveikalu pirkumus, pārtikas piegādes.

“Strauji pieaugot kurjerpasta sūtījumu apjomam, nepieciešams domāt par to, kā sūtījumus piegādāt klientam maksimāli ērtākā veidā, un mājas pakomāti ir viens no šādiem risinājumiem. Īpaši svarīgi tas ir tiem, kuri bieži saņem korespondenci vai bieži iepērkas internetveikalos, jo vairs nav nepieciešamības uzturēties mājās noteiktās stundās, nav nepieciešamības doties uz kādu noteiktu “parasto” pakomātu atrašanās vietām, bet sūtījumus var no “sava” pakomāta izņemt jebkurā laikā,” uzsver Ģērmanis, skaidrojot, ka uzņēmums palīdzēs klientiem ar pakomāta uzstādīšanu, apmācīs tā lietošanā un sniegs visu nepieciešamo palīdzību šajā kontekstā.

Mājas pakomātu lietošanai ir noteikta mēneša maksa 9,90 eiro, to uzstādīšana paredzēta privātmāju īpašniekiem, bet papildu piegādes maksas par servisa lietošanu nav paredzēta – tā ir tāda, kādu noteicis internetveikals, sūtījuma vai preces piegādātājs, vai jebkurš cits klienta izvēlētais servisa sniedzējs. Šobrīd notiek aktīva līgumu slēgšana par piegādēm uz mājas pakomātiem ar visiem lielākajiem interneta tirdzniecības tīkliem un pasta pakalpojumu nodrošinātājiem.

Mājas pakomāts tehniski izstrādāts sadarbībā ar Igaunijas tehnoloģiju uzņēmumu “Cleveron”. Par mājas pakomātiem var uzzināt un tos rezervēt pakalpojuma sniedzēja mājaslapā.

1 komentārs