6 komentāri

Tukuma novada lielākais darba devējs – piena pārstrādes uzņēmums Tukuma piens – ikdienā nodarbina vidēji 250 cilvēku un būtu gatavs darbā pieņemt arī divus desmitus patvēruma meklētāju, otrdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

”Mums ir reālas problēmas ar darbaspēku. Pirmkārt, ar kvalificētu darbaspēku, un ar darbaspēku vispār, kas grib strādāt. Pateikt, cik iztrūkst, ir samērā sarežģīti, jo viens kontingents ir tāds, kas nodrošina šo pastāvīgo kadru mainību uzņēmumā,” skaidroja Tukuma piena direktors Ints Poškus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmumu šī situācija neapmierina, un tas pat būtu gatavs sākotnēji pieciest, ka bēgļi nezina valodu. ”Mēs, protams, neesam nekādu detalizētu plānu bēgļu uzņemšanai izstrādājuši, bet es domāju, ka pirmsākumā ir iespējas piemeklēt tādu darbu, kur viņam šīs valodas zināšanas nav tik būtiskas,” vērtēja Poškus.

Pēc viņa teiktā, galvenais, lai bēgļi gribētu strādāt. ”Skaidrs, ka šie bēgļi Eiropā ir, mēs viņus uzņemsim vienalga, un tad, protams, ideālajā variantā šie bēgļi gan ar savu vēlēšanos, gan varēšanu ir gatavi strādāt mūsu valstī,” teica uzņēmuma direktors. Viņš gan atklāti atzina: 100% pārliecības, ka viņi visi grib strādāt, viņam nav.

Tukuma pienā patvēruma meklētājiem būtu pieejamas dažādas darba iespējas, un, ja varēšana, vēlēšanās un prasmes atbilst tam līmenim, kāds ir citiem uzņēmuma darbiniekiem, tad arī bēgļi saņemtu tikpat, cik pārējie.

”Sākot no visvienkāršākajiem darbiem kā krāvējs, tad ir dažādas profesijas gan ražošanā, gan noliktavā, līdz pat tehniskajiem speciālistiem. Tas viss ir vajadzīgs,” piemērus minēja Poškus un norādīja, ka uzņēmumā maksā nedaudz virs valsts vidējās algas.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) veiktā aptauja liecina, ka patlaban 15 Latvijas uzņēmumi apsvērtu iespēju darbinieku rindās uzņemt arī patvēruma meklētājus. Uzņēmumus gan māc bažas, ka valsts institūcijas var izmantot situāciju un sodīt tos par bēgļu nodarbināšanu, ja tie nezina valsts valodu. Tas atturētu bēgļus pieņemt darbā.

LDDK spriež, ka būtu vajadzīgs atsevišķs regulējums par bēgļiem, ko varētu izstrādāt Valsts darba inspekcija kopā ar Labklājības ministriju.

TOP komentāri

 • Ja
  +4 +4 0

  Ja

  Beigās būs tāds bardaks ar šo visu,ka Latvijā vairs nebūs latviešu,bet gan kaut kādi bez izglītības un īpašām prāta spējām apveltīti bēgļi(domāts vairāk par Latvijas valodu).
  Dotu labāk nu darbu pašu latviešiem,lai vismaz mēģinātu satrādāties,nevis sveštautiešiem. Tā rādās, ka mums pašien šeit tā vien vairs nebūs vietas..
 • aa
  +2 +2 0

  aa

  Es paziņoju, ka esmu gatavs nepirkt šo uzņēmumu produkciju.
  P.s. savējiem būtu vismaz normālas algas maksājuši...
 • ralfs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl