Komentāri

Ģeopolitiskā situācija likusi ar jaunu sparu atsākties diskusijām par termiņuzturēšanās atļaujām (TUA), kuras trešo valstu pilsoņi var iegūt, iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā, vismaz 250 000 eiro vērtībā. ”Vai mamma grib, lai mazdēls dzīvokli Latvijā īrē no ķīnieša”, – ir vēl viens jautājums, kuru gan uzdod termiņuzturēšanās atļauju pretinieki. Tas labi raksturojot jauno tirgus situāciju, kuru, pēc viņu domām, esot izkropļojusi atļauju izsniegšana. 

Pēdējos trīs gados personu skaits, kuras saņēmušas atļauju pret nekustamo īpašumu, strauji audzis. 2012. gadā tās saņēma nepilni 2500 cilvēki, bet pērn – divreiz vairāk. Taču kopš pagājušajā gada rudens, kad stājās spēkā augstāks cenu slieksnis, interese ievērojami sarukusi un šogad atļaujas saņēmuši vien 285 cilvēki.

Diskusijas par termiņuzturēšanās atļaujām, kuras trešo valstu pilsoņi var iegūt iegādājoties nekustamo īpašumu vismaz 250 000 eiro vērtībā, atsākušās ar jaunu sparu. Tam par iemeslu ir ģeopolitiskā situācija un rocības mazināšanās.

Partijas Vienotība deputāte Lolita Čigāne

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ja jau mēs negribam, lai mūsu cilvēki brauc projām, tad ieviesīsim dzimtbūšanu. Šī te īrēšana vietējiem jaunajiem profesionāļiem savā ziņā ir dzimtbūšana, jo tās Nekustamo īpašumu cenas Rīgas centrā ir tik augstas, ka viena jauna ģimene iegādāties dzīvokli nevar atļauties, un viņi dzīvokli īrē no šī te investora.

Īpašumu cenas Rīgas centrā un Jūrmalā kļuvušas vietējiem teju nepieejamas, taču izvēļu nav daudz, saka attīstītāji.

Kamēr vieni attīstītāji vēlas termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanas slieksni mazināt, citi pretējās puses argumentus saprot.

Starp politiķiem ir tādi, kuri programmas apturēšanu trīs gadu perspektīvā uztver kā valsts prestiža jautājumu. Piemēram, Latvija šobrīd atsakot teju visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas šeit mēģina meklēt patvērumu, bet atļauju tīkotājiem atteikts tiek reti.

Aprīļa beigās, maija sākumā par Imigrācijas likuma grozījumiem termiņuzturēšanās atļauju regulējumā lems Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. Likuma grozījumiem saņemti vairāk nekā 60 priekšlikumi, kuru izskatīšanai būs vajadzīgas vismaz trīs komisijas sēdes.

Galavārds par grozījumiem būs jāsaka Saeimai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl