2 komentāri

Latvijas piens nebankrotēs, tomēr cerība par pašiem zemniekiem piederošu piena pārstrādes rūpnīcu ir cietusi fiasko, valdības lēmumu piešķirt kredītbrīvdienas ar lielu valsts atbalstu tapušajai rūpnīcai komentē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un nozares speciālisti. Citi ir vēl skarbāki – viņi Latvijas piena tapšanu sauc par afēru, un tai prognozē Liepājas metalurga likteni.

Kredītbrīvdienas Latvijas pienam piešķirtas uz pusgadu. Šajā laikā uz maksātnespējas sliekšņa balansējošais uzņēmums SEB bankai varēs nemaksāt valsts garantēto kredīta atlikumu vairāk nekā piecus miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts kase gan mierina, ka satraukuma par uzņēmuma darbības pārtraukšanu kā tas bija arī valsts garantiju saņēmušā Liepājas metalurga gadījumā, neesot pamata.

Satraukumu par Latvijas piena nākotni neizrāda arī zemkopības ministrs, kurš rūpnīcai klāt stāv no tās pirmsākumiem. Pēc viņa teiktā, galvenais, ka finanšu grūtībās nonākušajam Latvijas piena kontrolpaketes īpašniekam, kooperatīvam Trikāta, tagad būs laiks atrast pircēju.

Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijas piensaimnieki uzņēmumu gatavojas pārdot skandināvu konkurentiem – kooperatīviem Arla Foods un Valio. Latvijas piena nonākšana ārvalstnieku rokās nozīmētu, ka nav sasniegts Latvijas piena tapšanas mērķis, pašmāju lauksaimniekiem izveidot savu piena pārstrādes rūpnīcu.

Latvijas piena neveiksmes cēloņu, pēc speciālistu teiktā, ir daudz. Galvenā problēma esot vājais menedžments. Lauksaimnieki neuzticējās profesionāļiem un no sevis pienu uzpirkuši par pārāk augstu cenu. Arī projekta pirmsākumi bijuši vairāk politiski, ne ekonomiski pamatoti.

Vēl skarbāks par konkurenta neveiksmi ir tā senais kritiķis, Preiļu siera īpašnieks Jāzeps Šņepsts, kurš to dēvē par afēru.

Lauku atbalsta dienestā TV3 Ziņām apstiprināja Šņepsta teikto, ka Latvijas piena biznesa plānu finansiāli izvērtēja un par labu atzina savulaik Andra Deniņa vadītā BDO invest, kura veica arī bēdīgi slaveno revīziju Liepājas metalurgā.

TOP komentāri

 • ES
  +1 +1 0

  ES

  Mūsu augstskolas regulāri sagatavo tik daudz juristu, ekonomistu,vadītāju utt, bet nespējam nevienu nacionālu nozari noturēt-esam zaudējuši cukuru, stiklu,linus,tagad piena pārstrāde vai nu iet uz grunti, vai pieder ārzemniekiem.Bankas arī pašiem nepieder.KO DARA DAUDZIE IESTĀDĪJUMI MINISTRIJĀS?
 • Nu re
  +1 +1 0

  Nu re

  Nepārprotami afēra, kas līdzīga LM. Tauta samaksās kārtējo reizi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl