2 komentāri

Latvijas piens nebankrotēs, tomēr cerība par pašiem zemniekiem piederošu piena pārstrādes rūpnīcu ir cietusi fiasko, valdības lēmumu piešķirt kredītbrīvdienas ar lielu valsts atbalstu tapušajai rūpnīcai komentē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un nozares speciālisti. Citi ir vēl skarbāki – viņi Latvijas piena tapšanu sauc par afēru, un tai prognozē Liepājas metalurga likteni.

Kredītbrīvdienas Latvijas pienam piešķirtas uz pusgadu. Šajā laikā uz maksātnespējas sliekšņa balansējošais uzņēmums SEB bankai varēs nemaksāt valsts garantēto kredīta atlikumu vairāk nekā piecus miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts kase gan mierina, ka satraukuma par uzņēmuma darbības pārtraukšanu kā tas bija arī valsts garantiju saņēmušā Liepājas metalurga gadījumā, neesot pamata.

Satraukumu par Latvijas piena nākotni neizrāda arī zemkopības ministrs, kurš rūpnīcai klāt stāv no tās pirmsākumiem. Pēc viņa teiktā, galvenais, ka finanšu grūtībās nonākušajam Latvijas piena kontrolpaketes īpašniekam, kooperatīvam Trikāta, tagad būs laiks atrast pircēju.

Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijas piensaimnieki uzņēmumu gatavojas pārdot skandināvu konkurentiem – kooperatīviem Arla Foods un Valio. Latvijas piena nonākšana ārvalstnieku rokās nozīmētu, ka nav sasniegts Latvijas piena tapšanas mērķis, pašmāju lauksaimniekiem izveidot savu piena pārstrādes rūpnīcu.

Latvijas piena neveiksmes cēloņu, pēc speciālistu teiktā, ir daudz. Galvenā problēma esot vājais menedžments. Lauksaimnieki neuzticējās profesionāļiem un no sevis pienu uzpirkuši par pārāk augstu cenu. Arī projekta pirmsākumi bijuši vairāk politiski, ne ekonomiski pamatoti.

Vēl skarbāks par konkurenta neveiksmi ir tā senais kritiķis, Preiļu siera īpašnieks Jāzeps Šņepsts, kurš to dēvē par afēru.

Lauku atbalsta dienestā TV3 Ziņām apstiprināja Šņepsta teikto, ka Latvijas piena biznesa plānu finansiāli izvērtēja un par labu atzina savulaik Andra Deniņa vadītā BDO invest, kura veica arī bēdīgi slaveno revīziju Liepājas metalurgā.

TOP komentāri

 • ES
  +1 +1 0

  ES

  Mūsu augstskolas regulāri sagatavo tik daudz juristu, ekonomistu,vadītāju utt, bet nespējam nevienu nacionālu nozari noturēt-esam zaudējuši cukuru, stiklu,linus,tagad piena pārstrāde vai nu iet uz grunti, vai pieder ārzemniekiem.Bankas arī pašiem nepieder.KO DARA DAUDZIE IESTĀDĪJUMI MINISTRIJĀS?
 • Nu re
  +1 +1 0

  Nu re

  Nepārprotami afēra, kas līdzīga LM. Tauta samaksās kārtējo reizi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl