Vai jauns būvniecības bums? Ēku būvniecībā 33% kāpums!

Komentāri
Vai jauns būvniecības bums? Ēku būvniecībā 33% kāpums!
Foto: LETA

Pērnā gada laikā būvniecības produkcijas apjomi Latvijā ir pieauguši par 8,1%, turklāt ēku būvniecības apjomi auguši par 33,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ēku būvniecības apjoms palielinājās par 33,7%. Tostarp par 98,5% augusi viesnīcu un tām līdzīgu lietojuma ēku būvniecība, savukārt izglītības iestāžu būvniecība un remonts – par 87,8%, bet dzīvojamo ēku būvniecība – par 31,1%.

Tajā pašā laikā inženierbūvju būvniecība samazinājās par 9,3%. To ietekmējis būvniecības apjoma kritums šoseju, ielu, ceļu, lidlauku, skrejceļu, dzelzceļa līniju būvniecībā par 2,4% un maģistrālo cauruļvadu, spēka un komunikācijas līniju būvniecībā – par 22,0%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt vietējo cauruļvadu un kabeļu būvniecības apjoms pagājušajā gadā ir pieaudzis par 25,3%.

Būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 1801,6 milj. eiro. No tiem ceturtajā ceturksnī būvniecības produkcijas apjomu pieaugums veidoja 547,3 milj. eiro.

2014. gada ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar trešo ceturksni būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 2,1%. Ēku būvniecības apjoms samazinājās par 0,4%, bet inženierbūvju būvniecības apjoms pieauga par 3,0%.

Pērnā gada laikā tika izsniegtas 2087 būvatļaujas viena dzīvokļa māju būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai, tostarp 1405 jaunbūvēm. Savukārt rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai izsniedza 439 būvatļaujas, no tām 273 jaunbūvēm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl