Komentāri

Jau nākamgad Latvija iecerējusi kļūt par pirmo valsti Eiropā, kur tā dēvētajiem “startapiem” jeb jaunuzņēmumiem tiek piemērots īpaši labvēlīgs nodokļu režīmam. Tomēr ne visi ar to ir apmierināti. Uzņēmēju organizācijas baiļojas, ka “startapi” nodokļu atlaides varētu izmantot ļaunprātīgi, lai nosmeltu labākos darbiniekus no tirgū jau strādājošajiem moderno tehnoloģiju uzņēmumiem.

Likumprojekts, kuru šodien apsprieda Saeimā, paredz, ka “startapi” jeb jaunuzņēmumi no nākamā gada varēs saņemt gan uzņēmumu, gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaides. Tomēr viskārdinošākā tiem būs iespēja par saviem darbiniekiem valstij sociālajās iemaksās maksāt fiksētu summu tikai aptuveni 250 eiro par darbinieku mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmēju organizācijas baiļojas, ka tā ir pārāk liela labvēlība no valsts puses. Darba devēju konfederācija aprēķinājusi, ka piemēram, parasts uzņēmums, lai augsti kvalificētam darbiniekam izmaksātu 4000 eiro algu, nodokļos samaksātu 3000 eiro, savukārt jaunuzņēmums maksājot tādu pašu algu tiktu cauri ar 250 eiro.

Ekonomikas ministrs gan sola, ka “startapi” nekļūs par jaunajiem mikrouzņēmumiem, kurus dibina tikai, lai optimizētu nodokļus. Ja mikrouzņēmumu varēja dibināt jebkurš, tad, lai tiktu atzīts par “startapu”, uzņēmumam būs jāizpilda virkne sarežģītu prasību, piemēram, jābūt inovatīvam, ik gadus jāpiesaista vismaz 30 000 eiro investīcijās no kvalificētiem riska kapitāla investoriem un jānodarbina cilvēki ar maģistra un doktora grādiem.

Ministrija rēķina, ka gadā šos nosacījumus varētu izpildīt labi ja desmit vai 20 uzņēmumu. Līdzīgās domās ir uzņēmējs Normunds Bergs. Viņš ir pārliecināts, ka lielajiem uzņēmumiem nav jābaidās no “smadzeņu noplūdes”.

Viņš arī uzsver, – neatkarīgi no tā, kā jaunuzņēmumu likums tiks ieviests Latvijā, tas jau izraisījis ārvalstu investoru interesi. Šobrīd tiek plānots, ka nodokļu atlaides tiks pieņemtas līdz ar nākamā gada valsts budžetu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl