Uzņēmējs: Krievijas embargo sagrāva 10 gadu ilgu darbu vienā dienā

3 komentāri

Pirms gada aptuveni 70% Jaunpils pienotavas saražotā siera, biezpiena un krējuma nonāca Krievijā. Tāpēc kaimiņvalsts embargo pārtikas produktiem bija milzīgs trieciens. Nācies gan atbrīvot darbiniekus, gan samazināt ražošanas apjomus.

“Tas bija 10 gadu darbs, ko Jaunpils pienotava ir ieguldījusi šinī tirgū, un tas tika politiski sagrauts vienā dienā. Siers palika noliktavā,” stāta Jaunpils pienotavas direktors Viesturs Krilovs.

Vienīgā palīdzība no Eiropas Savienības uzņēmumam bija kompensācija par nepārdotā siera noglabāšanu noliktavā, tomēr tā bija niecīga.

Saistībā ar Krievijas embargo, uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 100 darbinieku, no Eiropas Savienības saņēmis 1400 eiro. Ar to pietiek, lai vienu mēnesi noalgotu vienu labu darbinieku.

Eiropas Savienība plāno pagarināt atbalsta pasākumus, kompensējot piena produktu uzglabāšanu, kā arī augļu un dārzeņu izņemšanu no tirgus. Tomēr līdz šim Latvijā šie atbalsta pasākumi nav izmantoti gandrīz nemaz, LNT Ziņām atzina Lauku atbalsta dienestā.

Tikmēr lauksaimnieku organizācijas Zemnieku Saeima pārstāve Maira Dzelzskalēja norāda, ka pagarinātie atbalsta pasākumi uz Latvijas zemnieku situāciju lielu iespaidu neatstās.

Video:

TOP komentāri

 • Nu re
 • zvaigžņu vilks
  +1 +1 0

  zvaigžņu vilks

  baigi gudrs "uzņēmējs " , iet pa vieglāko ceļu - ar Krieviju neviens saprātīgs biznesmenis neveido apgrozījumu lielāku par 10 proc un veido 100 procentīgu uzkrājumu šiem riskantajiem darījumu partneriem , ašitam atkal valdība vainīga :(
 • zaķīte
  0 0 0

  zaķīte

  nu kurš domājošs uzņēmējs visas olas liek vienā kulītē? it īpaši sadarbībā ar krieviju...

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl