Uzņēmēji rosina Rīgā izveidot iepirkšanās ielu; iedzīvotāji šo ideju atbalsta

2 komentāri

Jaunu iepirkšanās ielu ideja Rīgā joprojām ir dzīva. Tikai šoreiz to rosina nevis pašvaldība, kas ar lielu sparu pirms pieciem gadiem nāca klājā ar ideju par tirdzniecības ielas izveidi, bet gan uzņēmēji. 

Par piemērotāko vietu iepirkšanās ielas izveidei uzņēmēji šobrīd uzskata Vaļņu ielu, Vecrīgā. Infrastruktūra tai ir laba, tāpēc jau vairākas lielas kompānijas atbalsta Vaļņu ielas pārveidi par aktīvu gājēju un tirdzniecības ielu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Linstow Center Management Iznomāšanas un biznesa attīstības direktors Mārcis Budļevskis 

Šeit ir vieta, kur gājējs dominē pār mašīnām, šis projekts neprasa radikālas revolūcijas, te vairāk runa par to, kā atrast sadarbības formu, finanšu modeli, jo būsim reāli šis prasīs līdzekļus un finanšu resursus. Tas ir tas, pie kā mēs strādājam.

Kad visas tāmes būs sastādītas, uzņēmēji plāno vērsties Rīgas domē, lai saņemtu atļauju pārveidot Vaļņu un Kaļķu ielas par gājēju ielām. Dokumenti pašvaldībai tikšot iesniegti jau šogad. Paši iedzīvotāji, potenciālie pircēji, šo ideju atbalsta.

Arī Rīgas Centrā ir vairākas ielas, kur starptautisko zīmolu kompānijas interesējas par iespējām atvērt Rīgā savus veikalus.

Piemēram, Tērbatas iela jau tagad attīstās ka iepirkšanās iela, bet satiksme netiek ierobežota. Plānots gājēju ērtībām paplašināt ietves.

Interesi par īpašu tirdzniecības ielu izrāda arī vairāku tirdzniecības centru apsaimniekotāji. Piemēram, Uzņēmums, kas attīsta tirdzniecību Tērbatas, Dzirnavu un Elizabetes ielās jeb Tērbatas kvartālos stāsta – gada laikā jau ir atvērti 15 jauni veikali un plānots vērt vaļā vēl 5, taču šobrīd praktiski nav jaunu tirdzniecības platību, kas apmierinātu starptautisko zīmolu kompānijas.

Rīgas pašvaldībā neesot iebildumu pret iepirkšanās ielu veidošanu, jo Rīgas centrā arī saskaņā ar pilsētas attīstības plāniem, paredzēts paplašināt gājējiem domātās zonas, tāpēc pašvaldība gaidot piedāvājumus no uzņēmējiem.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Tante Biruta
  0 0 0

  Tante Biruta

  Rīgas centrā saradies milzīgs daudzums Second hand veikalu. Kāds pieprasījums, tāds piedāvājums. Normālie veikali kā parādās un pazūd.
 • Kristaps Ķēdis
  0 0 0

  Kristaps Ķēdis

  Kurš sunim asti cels, ja ne pats? Rezumē - kamēr pašvaldības šo visu lietu iekustinās, tikmēr pūcei aste ziedēs :D

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl