Uzņēmēji pesimistiski vērtē vispārējo ekonomisko aktivitāti valstī, secināts pētījumā

Pievienot komentāru
Uzņēmēji pesimistiski vērtē vispārējo ekonomisko aktivitāti valstī, secināts pētījumā
FOTO: LETA

Kamēr gan mazo, gan lielo uzņēmumu vadītāji optimistiski ir novērtējuši investīciju apjomu savā uzņēmumā, vispesimistiskāk visās uzņēmumu grupās ir novērtēta vispārējā ekonomiskā aktivitāte valstī, liecina Citadele Index jaunākais pētījums.

Lielo uzņēmumu vadītāji atzinuši, ka nākotnē būs uzņēmumam nepieciešamais investīciju apjoms, par to liecina viņu optimisms – 64,31 punkts – Citadele Index pētījumā. Arī mikrouzņēmumu vadītāji (51,49 punkti), mazo (53,35) un vidējo (53,36) uzņēmumu vadītāji paredz, ka nākotnē būs investīcijas, kas uzņēmumam nepieciešamas.

”Tā ir pozitīva ziņa, ka uzņēmēji ir investējuši savos uzņēmumos un to plāno darīt arī nākotnē. Tas varētu būt saistīts ar Eiropas Savienības fondu līdzekļu un kredītu iespējamo piesaisti,” atklāj tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Uzņēmēju skats nākotnē – ar piesardzīgu optimismu

Pēdējo četru ceturkšņu laikā (kopš 2014. gada septembra) Citadele Index vērtības, kas atspoguļo uzņēmēju noskaņojumu, ir visai līdzīgas – 48-49 punktu robežās, kas liecina par kopumā drīzāk pesimistisku uzņēmēju noskaņojumu. Jaunākā Citadele Index pētījuma vērtība par šā gada 2. ceturksni ir 48,15 punkti.

Citadele Index tagadnes indeksa vērtība liecina, ka uzņēmēju vērtējumā situācija pēdējo sešu mēnešu laikā ir pasliktinājusies. Jāatzīmē, ka pēdējā gada laikā uzņēmēju vērtējums par pagājušo pusgadu ir saglabājies nemainīgi – drīzāk pesimistisks, tikai nedaudz uzlabojoties pēdējā ceturksnī.

Tagadnes indeksa vērtība ir 46,08 punkti, bet nākotnes indeksa vērtība ir 50,21 punkts, kas liecina par uzņēmēju ļoti piesardzīgu optimismu attiecībā uz nākamo pusgadu. Tomēr nākotnes indeksa vērtība pēdējā ceturkšņa laikā ir samazinājusies par 2,09 punktiem.