Uzņēmēji meklē radošus veidus, lai sveiktu Latviju simtgades svinībās

0 Komentāru
Uzņēmēji meklē radošus veidus, lai sveiktu Latviju simtgades svinībās
Foto: Ekrānuzņēmums

Uzņēmēji arvien biežāk izmanto iespēju savu produkciju izcelt ar Latvijas simtgades simboliku. Taču, piemēram, igauņi vieni no pirmajiem iedomājās tādā veidā apsveikt Latviju apaļajā jubilejā. Latvijas simtgades birojā norāda, ka valsts apsveikumi ir bijuši un vēl ir plānoti ļoti daudzi, kas ir ļoti sirsnīgi un radoši. Taču ir bijuši arī ne tik veiksmīgi izveidoti sveicieni, kas raisījuši diskusijas.

Viens no pirmajiem sveicieniem, kas ceļoja no Latvijas uz kaimiņvalstīm Lietuvu, Igauniju un Somiju bija Latvijas Institūta sagādātās gardās kūkas Baltijas ceļa gadadienā.

Viena no kūku dāvināšanas idejas autorēm,  “Latvijas Institūts” direktore Aiva Rozenberga norāda, ka sveiciens ieguva tiešām lielu atsaucību: “Šis video aizgāja ne tikai Lietuvā un Igaunijā arī Somijā, visās valstīs, kurās svinēs simtgadi, mēs šobrīd skaitām, ka aptuveni miljons auditoriju ir sasniegusi.

Lietuvas kolēģi jau uz Latvijas Valsts svētku gadadienu atbildēja ar savu nacionālo kūku – šakotis, kas nonāca Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklētāju vēderos. Sveikšanas iespēju izmanto arī uzņēmēji, piemēram, Igaunijas piena ražotāji ar Latvijas nacionālo simboliku izdaiļojuši piena pakas un siera iepakojumus.

“Valio” kompānijas pārstāvis Latvijā Rolands Maziņš skaidro, ka sākotnēji Igaunijā piena paku dizains ieguva svētku noformējumu Igaunijas karoga krāsās. Pēc tam ziemeļu kaimiņvalsts uzņēmēji nolēma sveikt arī Latvijas iedzīvotājus.

“Mums šī te ideja likās ļoti interesanta arī priekš Latvijas. Šo pašu dizainu izmantot, līdzīgu piemērot arī Latvijas, tādu apsveikumu no Igaunijas kolēģiem,” stāsta ”Valio” tirdzniecības vadītājs Latvijā.

Papildus karogam un uzrakstam ir arī norādīti svarīgākie neatkarības nostiprināšanas datumi un gada skaitļi.

Latvijas simtgades biroja vadītājas vietniece Inga Oliņa norāda, ļoti daudzi uzņēmēji vēršas pie viņiem ar lūgumu ļaut izmantot simtgades simboliku. Biroja mājas lapā ir sniegti arī padomi kā to darīt vislabāk. Vairumā gadījumu uzņēmēji izvēlas pārņemt jau gatavo “LV 100” zīmi.

“Tādu piemēru ir ļoti daudz un šobrīd vairāk kā 380 uzņēmēju, nāk klāt arvien vairāk, kas vēlas zīmi izmantot un kaut kādā veidā piedalīties svētku veidošanā,” teic Oliņa.

Ir arī neviennozīmīgi vērtējami piemēri kā uzņēmums noformē valsts svētku apsveikumu. Lietuvā apsveikums tika izvietots uz tualetes papīra. Tur gan nebija oficiālā svētku vai valsts simbolika, tomēr, apsveikums bija uzrakstīts valsts karoga krāsās un daudziem iedzīvotājiem radīja noraidošu attieksmi.

Higiēnas preču kompānija ir vērsusies arī pie Latvijas simtgades biroja, kur viņiem tika ieteikts padomāt par citiem apsveikuma veidiem.

Biroja pārstāve aicina simtgades zīmi izmantot tikai kā papildus noformējumu, kas papildina paša produkta vēstījumu par Latviju.

0 Komentāru