Uzņēmēji krāpjas ar pusslodzes līgumiem

1 komentārs

Negodprātīgi uzņēmēji atraduši jaunu veidu, kā krāpties ar nodokļiem. Jaunākie Valsts ieņēmumu dienesta dati atklāj satraucošu ainu – puse darba devēju ar saviem darbiniekiem noslēguši līgumu uz nepilnu slodzi.

Fiktīvos līgumus grūti pierādīt

Vairums no viņiem patiesībā strādā uz pilnu slodzi vai pat vēl vairāk, un šis ir tikai veids, kā samazināt nodokļa maksājumus. Visvairāk uz nepilnu darba laiku noslēgto darba līgumu ir būvniecībā, tirdzniecībā un apsardzes pakalpojumu jomā. Fiktīvie pusslodzes līgumi populāri kļuvuši pēc izmaiņām likumos, kas paredz bargākus sodus par cilvēku nodarbināšanu bez līguma. Tagad negodprātīgie uzņēmēji samaksā valstij nodokļu minimumu. Savukārt darbinieks par nostrādāto pusslodzi saņem legālu naudu, bet par pārējām nostrādātajām stundām – aploksnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izvairīšanās no nodokļu nomaksas ir pretlikumīga. Taču fiktīvos pusslodzes līgumus esot grūti pierādīt. Proti, darba inspekcijā pienāk anonīmas sūdzības, vai arī darbinieks žēlojas tikai tad, kad darbu objektā ir jau pabeidzis.

Aicina samazināt darbaspēka nodokļus

Darba devēju konfederācijā norāda, ka ne visi pusslodzes līgumi ir fiktīvi. Tomēr organizācijā nenoliedz arī darba devēju negodprātīgu rīcību. Lai situāciju uzlabotu, uzņēmēji aicina samazināt darbaspēka nodokļus. Tikmēr politiķi strauji izmaiņas darbaspēka nodokļu politikā nesola. Kā risinājums tiek piedāvātas izmaiņas sociālā nodokļa samaksas kārtībā. No nākamā gada plānots ieviest obligātu sociālā nodokļa iemaksu vismaz no minimālās algas.

Valsts darba inspekcijā uzskata, ka fiktīvie pusslodzes līgumi nebūtu tas pārkāpuma veids, ko primāri būtu jāapkaro ar represīvām metodēm. Arī inspekcijā uzskata, ka situācija uzlabosies pēc izmaiņām sociālā nodokļa samaksas kārtībā.

Video

TOP komentāri

  • Aste
    0 0 0

    Aste

    Jau tālajā 2005 pirms braucu prom no lv. Tas notika. Nu ko lai saka pagājuši 10 gadi pamodās tikai tagat. Tur neko nevar padarīt un pareizi dara. Domājat ja visu maksātu nodokļus pensijas būtu lielākas? Hui

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl