Uz tiesas sola sēžas reiderisma lietā apsūdzēta burve un zintniece

0 Komentāru
Uz tiesas sola sēžas reiderisma lietā apsūdzēta burve un zintniece
Foto: Kevin Dooley /Flickr

Uz apsūdzēto sola par draudu izteikšanu, naudas izspiešanas mēģinājumiem, kā arī mēģinājumiem ar draudu īsziņu palīdzību sekmēt tranzīta uzņēmumu pretlikumīgu pārņemšanu nonākusi kāda “burve” un zintniece Valentīna Jeduša.

Kā skaidroja zvērināta advokāta Artūra Zvejsalnieka birojā, cietušais šajā lietā ir Sergejs Kolmakovs, kurš draudu īsziņas no apsūdzētās uz savu mobilo tālruni sāka saņemt 2012. gada augustā.

Īsziņās draud noslaktēt ģimeni

Īsziņu saturs bijis nepārprotams: “Janoslepj jusu sieva un berns”, “Ja velaties, lai ar jusu ģimeni vis butu kartība, jus to izdarisiet”, “Vai jus visus nogalinas”. Tikai pāris nedēļas vēlāk pienāca īsziņa “Es jums dodu 2 nedelas, un, ja jus neizdarisiet, kas ir jaizdara, tad es izdarisu pa savam”.

Vēl pēc mēneša tika saņemtas īsziņas ar šādu saturu: “Rit jus ejiet pie Olega un atdodiet vinam naudu, un es jus pasargasu no krievu bandītiem”, vēl pēc dažām nedēļām “Jus to neizdarijat, tagad es sodisu jus, jus to izjutisiet uz savas adas un uz jusu berniem”. Visbeidzot cietušajam tikusi nosūtīta īsziņa krievu valodā, kas tiek tulkota kā draudi iedurt “nazi zem ribām”.

Kā noskaidrojās vēlāk, visas draudu īsziņas tranzīta biznesā strādājošajam uzņēmējam sūtīja 1961. gadā dzimusī Jeduša no Barkavas pagasta, kura pati sevi dēvē par zintnieci un burvi.

Aizdomas, ka burve saistīta ar prokurori

Kopš 2011. gada, pret Kolmakova vadītajiem uzņēmumiem SIA Baltic TransOil un SIA Petroleum Trans Service ar dažādām prasībām tiesā sāka vērsties Oļegs Demjanovs, kurš bija šo uzņēmumu bijušais īpašnieks un to pārstāvis, kā arī 2006. gadā kopā ar savu tēvu Vladimiru Demjanovu piedalījās Baltic TransOil un Petroleum Trans Service pārdošanā to pašreizējam īpašniekam Kolmakovam.

Apsūdzētā sieviete gan savu saistību ar O. Demjanovu noliedz, tomēr cietušā pārstāvis Zvejsalnieks ir pārliecināts, ka šai saistībai pierādījumu netrūkst. Tāpat kā pierādījumu netrūkstot arī Jedušas saistībai ar bijušo prokurori Irinu Bogdanovu, kura, pēc advokāta domām, ir patiesā Kolmakova uzņēmumu pretlikumīgās pārņemšanas – reiderisma – mēģinājumu organizatore no Demjanova puses, norādīts advokāta biroja paziņojumā.

Prokurorei, iespējams, ciešas saites ar apsūdzēto tiesnesi Bērziņu

“Bogdanova, kas pati kukuļņemšanas dēļ savulaik zaudējusi prokurores amatu, jau labu laiku bijusi cieši saistīta ar nesen par kukuļņemšanu aizturēto un apsūdzēto Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Ivetu Bērziņu. Bērziņa ir viena no pirmajām tiesnesēm, kas ne tikai skatījusi O. Demjanova prasības pret Baltic TransOil un Petroleum Trans Service, bet arī pieņēmusi viņam labvēlīgus lēmumus. Šos lēmumus gan vēlāk Augstākā tiesa atcēla, taču tajā brīdī tie ļāva bloķēt cietušajam Kolmakovam piederošo uzņēmumu kontus un īpašumu,” skaidroja Zvejsalnieks.

Zvejsalnieks arī norādīja, ka pašlaik jau ir savākti “neapgāžami pierādījumi”, ka vismaz daļa no Demjanova pārstāvēto uzņēmumu iesniegtajiem dokumentiem prasībā pret Baltic TransOil un Petroleum Trans Service ir viltoti. Abu tranzīta uzņēmumu tagadējā īpašnieka Kolmakova pusē kā liecinieks uzstājās Jurijs Rjazanskis, kurš notariāli apliecinājis, ka pats ir piedalījies minēto prasītāja dokumentu viltošanā tieši pēc O. Demjanova pasūtījuma. Turklāt viņa rīcībā pat ir palicis otrs, rezerves viltoto dokumentu komplekts, kurā norādītas citas prasības summas.

“Jeduša pati gan noliedz, ka viņas rīcība varētu būt saistīta ar O. Demjanovu vai Bogdanovu, kā arī viņu organizēto tiesvedību pret Baltic TransOil un Petroleum Trans Service. Taču tieši viņa ir bijusi tā, kas nezin kāpēc tomēr ir sūtījusi draudu īsziņas Kolmakovam. No kurienes gan Barkavas pagastā dzīvojošai zintniecei varētu būt zināms vairāku miljonu procesā figurējošas personas privātais tālruņa numurs, uz kuru viņai radusies nepārvarama vēlme turpat vai pusgada garumā regulāri pa naktīm sūtīt draudu īsziņas?” retoriski vaicājis Zvejsalnieks.

Advokāts arī norādījis, ka Kolmakova liecinieka rīcībā ir audioieraksts, kurā O. Demjanovs un Bogdanova apspriež iespējas pasūtīt Rjazanska slepkavību.

0 Komentāru