Uz nenoteiktu laiku tiek slēgta vecākā Rīgas viesnīca – “Metropole”

2 komentāri
Uz nenoteiktu laiku tiek slēgta vecākā Rīgas viesnīca – “Metropole”
PUBLICITĀTES FOTO

No šā gada 26. oktobra uz nenoteiktu laiku tiek slēgta vecākā Rīgas viesnīca – “Metropole”, portālu Skaties.lv informē “Semarah hotels” mārketinga nodaļas vadītāja Jeļena Girucka.

Viņa norādīja, ka vasaras mēnešos, kad lielākoties ceļoja Baltijas valstu iedzīvotāji, viesnīcas “Metropole” noslodze bija 26% no maksimālās kapacitātes, savukārt septembrī – 18%. Vienlaikus viesnīcas apgrozījums 2020.gada septembrī, salīdzinot ar pagājušā gada septembri, samazinājies par 83%.

Tāpat Girucka atzīmēja, ka pērn septembrī viesnīcā nakšņoja 3112 viesi, bet šogad septembrī – 713 viesi.

Girucka arī informēja, ka “Semarah Hotels” grupā, kurā ietilpst viesnīca “Metropole”, “Grand Poet Hotel” un viesnīca “Lielupe”, darba tiesiskās attiecības pārtrauktas ar apmēram 50% darbinieku.

Viesnīcas ”Metropole” direktore Alisa Ratkeviča norāda: ”Visi zinām, ka starptautiskā tūrisma nozare ir viena no tām, kas Covid-19 ierobežojumu dēļ cietusi ļoti dramatiski. Lai kā mēs censtos izdzīvot, ir zināma robeža, pie kuras tas kļūst finansiāli neiespējami, jo jāuztur infrastruktūra, jāalgo darbinieki, jāmaksā nodokļi. 2019. gadā ”Semarah Hotels” nodokļos valstij samaksāja vairāk nekā 2,5 miljonus eiro. Šajā laikā mēs un visa viesnīcu nozare sagaida lielāku atbalstu no valsts, Ekonomikas ministrijas, Ministru prezidenta, lai varētu izdzīvot, līdz tūrisma nozare atkopsies.”

Viesnīcas ”Metropole” 2019. gadā infrastruktūras uzlabošanai ieguldīts 1 367 225 eiro. Tika veikts viesnīcas kapitālais remonts viesu komforta uzlabošanai un  vēsturiskā interjera atjaunošanai.

“Esam darījuši visu iespējamo, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem, taču ir skaidrs, ka viesnīca, kuras pamatdarbība ir balstīta uz starptautisku tūristu piesaisti, nevar finansiālos zaudējumus kompensēt, cenšoties Rīgā piesaistīt tikai vietējo iedzīvotāju uzmanību. Kopā ar nozares pārstāvjiem un sadarbības partneriem esam organizējuši dažādas aktivitātes, lai izdzīvotu šajos apstākļos, taču šobrīd esam sasnieguši kritisku robežu, kad daudz lielākus finanšu zaudējumus nes atvērta viesnīca nekā slēgta. Tādēļ esam spiesti spert šādu soli. Ļoti ceru, ka Rīgas vecākā viesnīca, ar kuru ļoti lepojamies, pēc kāda laika varēs savu darbību atsākt,” turpina Ratkeviča.

Četrzvaigžņu viesnīca ”Metropole” ir vecākā Rīgas viesnīca, kas vēl turpina pildīt tās sākotnējo funkciju. Tā savu darbību uzsākusi 1871. gadā. Viesnīca 2014. gadā tika pilnībā renovēta.

2 komentāri