Komentāri
Ukrainas un Krievijas konflikts atspoguļojas Latvijas biznesa novērtējumā
Foto: AFP/SCANPIX

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs “Coface” pazeminājis Latvijas biznesa vides novērtējumu.

Latvijas biznesa vides novērtējuma pazeminājumu no B ar pozitīvu tendenci uz B ietekmējusi Latvijas atkarība no Krievijas gāzes piegādēm. “Coface” finanšu analītiķi vērtējuma samazinājumu skaidro ar ģeopolitisko spriedzi Ukrainā, kas varētu ietekmēt uzticību Austrumeiropas tirgus dalībniekiem, kā arī Latvijas izteikto atkarību no Krievijas gāzes.

“Pagaidām uzņēmējdarbības “bremzēšanos” Latvijā reāli neizjūtam, tieši pretēji – vērojama biznesa aktivizēšanās, it īpaši celtniecības un pārtikas nozarēs. Situācija Krievijā likusi lielai daļai uzņēmumu nopietnāk izvērtēt biznesa riskus un dubultojusi kompāniju interesi par Krievijas darījumu apdrošināšanu,” paziņojumā medijiem uzsver “Coface Latvija” pārdošanas un mārketinga direktore Sandra Smiltniece.

“Coface” paaugstinājis novērtējumu Rietumeiropas valstīm un tā sauktajiem jaunajiem attīstības tirgiem.

“Coface” analītiķi norāda, ka šā gada pirmais ceturksnis ir apstiprinājis prognozēto globālās ekonomikas izaugsmi. “Coface” prognozētajam 2,6% pieaugumam 2013.gadā šogad sekos ap 3% izaugsme, savukārt 2015.gadā – sasniegs jau 3,3%. Eirozona lēni, bet stabili atgūstas no krīzes. Eirozonas izaugsmes prognoze 2014.gadam ir 1,1%. ASV, neskatoties uz dabas katastrofām gada sākumā, uzrāda dinamisku un līdzsvarotu ekonomikas pieaugumu. ASV izaugsmes prognoze 2014.gadam – 2,7%.

“Coface” analītiķi prognozē, ka Vācijai un Austrijai bija nepieciešami pieci gadi, lai atgrieztos pie augstākā riska novērtējuma A1, ierindojoties līdzās ASV, Japānai un Šveicei. Vācija ir apliecinājusi savu “Eiropas dzinēja” lomu, uzrādot ļoti līdzsvarotu izaugsmi. Vācijas tautsaimniecības izaugsmes prognoze 2014.gadam ir 2% pēc 0,5% 2013.gadā. Austrijā uzņēmējdarbības attīstību veicina zemās kredītlikmes un Vācijas, Amerikas un Austrumeiropas atgūšanās.

Apvienotās Karalistes vērtējums paaugstināts uz A2. Pieauguma prognoze 2014.gadam ir 2,7%, izaugsme varētu būt 2% – tikpat dinamiska kā ASV un pārsniegt Vācijas attīstības tempu.

Vēl viens pozitīvs ekonomikas izaugsmes piemērs Eiropā ir Spānija, kas spēcīgi cieta no krīzes. Spānijas B novērtējumam “Coface” piešķīris pozitīvu attīstības tendenci. Spānijas atgūšanās paātrinās ar pieauguma prognozi 2014.gadam 1,2% un 1,7% 2015.gadam.

Ekonomiskās izaugsmes temps saglabāsies augsts jaunattīstības valstīs: 4,4% 2014.gadā un 4,7% 2015.gadā. Neskatoties uz sarežģīto uzņēmējdarbības vidi, īpaši augsts izaugsmes potenciāls ir vairākās Āfrikas un Āzijas valstīs. “Coface” paaugstinājis valstu novērtējumus, Kenijai piešķirot B kategoriju, Nigērijai C un Ruandai C kategoriju. Vēl viena valsts, kas piedzīvo strauju izaugsmi, ir Šrilanka (prognoze 2014.gadam – 7% un 2015.gadam – 6,5%). Šrilanka un Kenija ir vienas no 10 jaunattīstības valstīm, kuras “Coface” ir ierindojis starp daudzsološām strauji augošām ekonomikām.

“Coface” biznesa vides novērtējums izriet no vairākiem faktoriem: valsts politiskā, ekonomiskā un finansiālā stāvokļa, uzņēmumu maksātspējas, biznesa vides attīstības. Novērtējumam ir septiņi līmeņi: A1, A2, A3, A4, B, C un D, katram vērtējumam var papildus tikt pievienota vai noņemta pozitīva attīstības tendence.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl