Komentāri
Ukrainas militārā konflikta dēļ Dzintara apgrozījums pērn sarucis par 1,5 miljoniem eiro
FOTO": LETA

Krievijas un Ukrainas militārā konflikta dēļ parfimērijas ražotājas AS Dzintars apgrozījums pērn salīdzinājumā ar 2013. gadu varētu būt sarucis par 1,5 miljoniem eiro, stāsta kompānijas finanšu direktore Dagnija Maike.

Viņa skaidro, ka šā militārā konflikta un arī Krievijas rubļa problēmu dēļ pagājušajā gadā uzņēmums zaudēja Ukrainas tirgu, kā arī par 20% pērn saruka uzņēmuma tirgus daļa Krievijā.

Ne pārāk labā stāvokļa dēļ pagājušajā gadā uzņēmumam Dzintars izveidojās nodokļu parāds 1,3 miljonu eiro apmērā. Taču uzņēmums pērn novembrī vienojās ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par nodokļu maksāšanas atlikšanu uz turpmākajiem trīs gadiem.

Maike arī stāsta, ka uzņēmums jau pirms aptuveni trīs gadiem, paredzot sarukumu Ukrainas un Krievijas tirgos, sāka lūkoties Āzijas tirgus virzienā, tāpēc liela daļa investīciju tika ieguldītas šā virziena apguvē.

”Kompānija Dzintars ik gadu šajos virzienos iegulda ap 600 000 eiro. Taču situāciju pasliktināja fakts, ka 2014. gada 1. janvārī tika sākta VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka reorganizācija, kā rezultātā tika anulēta šīs bankas kredītiestādes darbības licence. Dzintars līdz tam saņēma finansējumu no Latvijas Hipotēku un zemes bankas,” stāsta Maike.

Patlaban Dzintars meklē citas kreditēšanas iespējas, jo pārējām bankām, kas darbojas Latvijā, Dzintars nešķiet pievilcīgs. Taču uzņēmums nav iecerējis, piemēram, pārdot savas daļas, lai piesaistītu kādus investorus. “Šogad būtiski ir realizēt vairākus projektus, no kuriem viens ir saistīts ar uzņēmuma klientu Indijā, kam Dzintars sācis ražot produktus pēc pasūtījuma.”

Tiesa, Maike neatklāj, par cik lieliem apjomiem ir runa.

Kā ziņots, lielāko 100 nodokļu parādnieku parāds valsts budžetam 1. februārī bija 211,83 miljoni eiro, liecina VID elektroniskajā datubāzē pieejamā informācija. Nodokļu parādnieku sarakstā VID ierindojis arī tādus pazīstamus uzņēmumus kā Dzintars, AS Liepājas osta LM, kā arī SIA Baltic Cosmetic Holding un SIA Pilsētmāju institūts Urban Art.

Iepriekš jau vēstīts, ka uzņēmuma Dzintars apgrozījums 2013. gadā bija 7 921 305 eiro, kas ir par 1% mazāk nekā 2012. gadā, kad apgrozījums bija 8 009 161 eiro. Tikmēr uzņēmuma zaudējumi pieauga par 15% – no 228 787 eiro 2012. gadā līdz 262 010 eiro 2013. gadā.

AS Dzintars vēsture sākusies 19. gadsimta vidū, kad tika likti pamati parfimērijas un kosmētikas rūpniecības nozarei Latvijā. 1849. gadā Rīgā tika dibināta Heinriha Ādolfa Brigera ziepju un parfimērijas fabrika, kas ražoja ziepes, sveces.

1991. gada 19. oktobrī notika AS Dzintars dibināšanas sapulce. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 817 456 eiro. AS Dzintars lielākie akcionāri ir Iļja Gerčikovs – 69,2% akciju, kā arī Dānijas iedzīvotājs Janeks Vaclavs Kozeluhs – 9,3%.

Lasi vēl