Citadeles pārdošanā Latvijas kārtis izjauca Ukrainas krīze

0 Komentāru
Citadeles pārdošanā Latvijas kārtis izjauca Ukrainas krīze
Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Foto: LETA)

Ukrainas krīzes dēļ kā bankas Citadele iespējamie pircēji tika noraidīti Krievijas uzņēmēja Jurija Šeflera kompānija SPI Group un kāda Expobank – Maskavas banka, kas tajā brīdī bija iekļauta Kanādas valdības sankciju sarakstā, intervijā raidījumā 900 sekundes sacīja līdzšinējais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Citadeles pārdošanā Latvijas plānus izjauca ģeopolitiskā situācija, proti, Krievijas agresija Ukrainā. Ja vēl varētu turpināt kaulēšanos ar vairākiem investoriem, iespējams, ka bankas pārdošanas cena būtu bijusi augstāka. Ģeopolitiskās krīzes dēļ radās situācija, ka amerikāņu Ripplewood Holdings faktiski bija vienīgais potenciālais investors, līdz ar to diskusijas par cenu lielā mērā balstījās uz investora godaprātu, skaidroja V. Dombrovskis.

“Atkāpšanās ceļa mums nebija, un investors to zināja,” sacīja V. Dombrovskis.

Tā kā Eiropas noteiktais Citadeles pārdošanas datums ir šā gada beigas, Latvijai nebija atlicis daudz laika, lai atrastu citu investoru. Šajā situācija vainojams tas, ka bankas pārdošanas process tika sākts salīdzinoši vēlu. Ja tas tiktu sākts agrāk, tad vēl būtu atlicis laiks meklēt citus investorus.

V. Dombrovskis atzina, ka bankas Citadele pārdošanas procesā pieļautas vairākas kļūdas, un bankas akciju gala cena, visticamāk, būs zemāka nekā 74 miljoni eiro.

0 Komentāru