Komentāri
Turpmākos trīs gadus mikrouzņēmumu nodokļa likme saglabāsies 9%
FOTO: Flickr

Saeimas atbildīgajā komisijā pielikts punkts strīdiem par mikrouzņēmuma nodokli. Deputāti vienojušies, ka turpmākos trīs gadus nodokļa likme saglabāsies 9%.

Tautas priekšstāvjiem gan neizdevās vienoties par tām  uzņēmējdarbības jomām, kuras nevarēs izmantot šo atviegloto nodokļu režīmu. Tāpat nav skaidrības par mikrouzņēmumos nodarbināto sociālās aizsardzības mehānismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deputāti neņēma vērā darba devēju iebildumus. Viņi uzskata, ka piedāvātie labojumi ir sasteigti un nepārdomāti.

Zemo nodokļu jeb mikrouzņēmumos Latvijā ir nodarbināti vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku jeb katrs piektais privātajā sektorā strādājošais.

Iepriekš mikrouzņēmumos lielu neapmierinātību izraisīja atsevišķu politiķu plāns paaugstināt mikrouzņēmuma nodokli – sākotnēji no 9% līdz 11% un pēc tam vēl vairāk. Pēc ilgiem strīdiem Saeimas Budžeta un finanšu komisijas deputāti vienojušies, ka pirmos trīs darbības gadus nodoklis saglabāsies 9% apmērā, pēc tam likme pieaugs līdz 12%.

Tomēr nav skaidrības par tām uzņēmējdarbības jomām, kuras šajā atvieglotajā nodokļa režīmā vairs nevarēs darboties – šī problēma atstāta uz valdības pleciem.

Deputāti nevienojās arī par sociālās aizsardzības paketi mikrouzņēmumos strādājošajiem, lai, slimības gadījumā vai aizejot pensijā, viņi nepaliktu bez ienākumiem. Šo mehānismu jāizstrādā Labklājības ministrijai.

Tikmēr valdība sociālie partneri, Latvijas Darba devēju konfederācija, asi iebilst pret komisijā apstiprinātām izmaiņām. Labojumi esot sasteigti un nepārdomāti un novedīs līdz tam, ka aizliegto jomu pārstāvji atradīs radošu pieeju, lai apietu likumu.

Paredzams, ka par labojumiem mikrouzņēmumu nodokļa likumā vēl būs asas debates Saeimas sēdē, nākam ceturtdien.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl