Tūrisma nozare pamazām atkopjas

Komentāri
Tūrisma nozare pamazām atkopjas
(Foto: LETA)

Tūrisma nozare pamazām atgūstas no krīzes. Veiksmīgāko gadu apjomi joprojām nav sasniegti, taču pieaugums liek cerēt, ka to varētu atgūt gada vai divu laikā.

Viens no vadošajiem operatoriem Novatours min, ka ceļot gribētāju skaits vidēji aug par 10-15% gadā. Tas vieš cerības atgriezties pirmskrīzes līmenī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Populārākie galamērķi – Turcija, Bulgārija un Grieķija. Pēdējā, ņemot vērā valsts ekonomisko situāciju šobrīd piedāvājot pievilcīgas cenas. ”Grieķija šogad būs tops. Lidojumi būs ne tikai uz Krētas salu, bet arī uz Rodas un Korfu salu,” prognozē Novatours direktors Leonīds Mocenovs.

Izaicinājumi ir arī vietējiem viesnīcniekiem – krītošais tūristu skaits no Krievijas, jāaizvieto ar citu valstu iedzīvotājiem vai vietējo apmeklētāju.

”Šobrīd ir tā, ka vietējais klients ir tā mūsu prioritāte, kuru vēlamies uzrunāt, lai vairāk brauc pie mums atpūsties,” skaidro Jūrmalas tūrisma informācijas centra pārstāve Sandra Strazdiņa

Vienlaikus Latvijas viesnīcnieki iecerējuši piedalīties divās lielās tūrisma izstādēs Maskavā un Pēterburgā, sakot, ka daļai Krievijas iedzīvotāju labākās brīvdiena joprojām saistīsies ar Baltiju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl