1 komentārs
Tūrisma biroju Relaks Tūre skārušas finanšu grūtības
Foto: LETA

Finanšu grūtības skārušas vienu no zināmākajiem tūrisma birojiem Latvijā – Relaks Tūre. Uzņēmuma klienti sūdzas par pēdējā brīdi atceltiem ceļojumiem un pauž bažas, vai izdosies atgūt par braucieniem samaksāto naudu.

Atpūta ārpus valsts bieži vien ir cauru gadu lolots sapnis. Pavasarī skatīt Spāniju apelsīnu ziedos bija plānojusi arī pensionāre Biruta. Viņa novembrī tūrisma birojā Relaks Tūre iemaksāja 1260 eiro, lai 28.martā kopā ar vīru dotos ceļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”26. martā no rīta atskan telefona zvans, ka ceļojums ir atcelts. Atnāciet, aprunāties uz biroju, bet varat arī nesteigties – tādu mēs saņemam ziņu. Vienkārši atceļ un viss. Un bez komentāriem. Darbā viss nokārtots, sarunāts. Viena kundze tur asarām acīs lūdzās, ka viņai tagad atvaļinājums viss izput, varbūt uz Grieķiju, nākošais tagad. Viņai neko tādu nesolīja, teica – nē, nē,” stāsta pensionāre Biruta Funta.
Nauda līdz šim dzīvē lielākajam braucienam bija atlikta no pensijas un bērnudārzā nopelnītā. Tagad publiski tiek dots vien solījums to atdot divu mēnešu līdz divu gadu laikā.

”Mēs ar savu darbu, ar savu pensiju to sakrājām. Vai tiešām nav nekāda aizstāvība nekur? Kad aiziet uz autobusu, pārsvarā ir pensionāri. Mēs arī esam pensionāri, bet ir vēl daudz vecāki cilvēki, kas arī sataupa naudiņu, lai kaut ko vēl redzētu, lai paspētu vēl redzēt šajā dzīvē. Un divi gadi pensionāram, tas ir ļoti ilgs laiks,” norāda pensionāre Biruta Funta.

Kundze vērsusies policijā un Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Pēdējā sūdzību skaits par Relaks tūre turpina augt. Cerības atgūt vismaz daļu no iemaksātā esot, jo, kā prasa likums, par to veiktas drošības garantijas. PTAC pārstāve Ilze Žunde norāda: ”Šis te komersants ir veicis minimālo likumā noteikto apdrošināšanu, apdrošinot šo te klientu iemaksāto naudiņu. Tas ir viens no veidiem un risinājumiem kā principā valsts raugās, lai šādos gadījumos, kad ceļojums tiek atcelts, vai ir kaut kādas problēmas attiecīgi komersantam, lai tiktu nodrošināta kaut vai minimāla iespēja cilvēkam atgūt šo te samaksāto naudiņu.”

Pēc palīdzības  – pie PTAC

Klientiem no sākuma jāvēršas pie tūroperatora un, ja nav iespējams vienoties par naudas atdošanas termiņu, pie patērētāju aizstāvjiem, saka PTAC pārstāve. Cilvēki dzirdot par uzņēmuma nedienām aizvien biežāk grib atgūt samaksāto naudu un situācija ar katru dienu kļūst grūtāka. Tūrisma biroja darbinieki videokameras priekšā runāt nevēlas. Vadītājs Hardijs Madzulis ievietojis mājaslapā paziņojumu, ka uzņēmuma darbība esot iedragāta. Sākotnēji viņš piekrīt sniegt interviju, bet nākošajā dienā birojā nav sastopams. Lūgumi atdot naudu krājas kaudzē. Ilggadējie klienti cer, ka sniega bumbas efekts šoreiz nenostrādās.

”Esmu ilggadēja kliente šai firmai, jau apbraukāju visu pasauli gandrīz ar viņiem. Man ļoti žēl, ka tā sanāk. Es vispār nesaprotu – varēja izdzīvot tādā kritiskā laikā, kas mums bija, un tagad? Ja būs iespēja un, ja viss būs kārtībā un cilvēki varēs no šīs situācijas iziet ārā, tad es labprāt braukāšu tikai ar viņiem,” skaidro kliente Natālija.

Patlaban Relax tūre atcēlis 11. aprīlī plānotos ceļojumus – tuvākus uz Eiropas valstīm un tālākus – uz ASV.

Nedienas ar Relaks tūri – izņēmuma gadījums

Tikmēr Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija mierina, ka situācija nozarē ir stabila un nedienas ar Relaks tūri ir izņēmuma gadījums.
Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas ģenerālsekretāre Marina Paņkova: “Šobrīd mēs runājam par stabilitāti mūsu tirgū, un vēlreiz gribētos visiem pateikt, ka nav tā, ka tas vilnis, kas nesen tika piedzīvots Krievijā, kur viens aiz otra bankrotējušas vairākas firmas, tas nav mūsu situācija, mūsu gadījums, jo mēs strādājam ar ļoti daudz un dažādām valstīm.”
Asociācija aicina ceļotājus rūpīgi pārbaudīt, vai tūroperators ir tās biedrs, cik ilgi strādājis tirgū un vai veiktas drošības garantijas. Relaks tūre ir ilgstošs tirgus spēlētājs, taču uzņēmumam jau iepriekš gadījies neprecīzi aprēķināt savus riskus. Asociācija arī atklāj, ka konkrētais uzņēmums gan citu iemeslu dēļ, bet jau kādu laiku vairs nav tās biedrs.

TOP komentāri

  • tina
    0 0 0

    tina

    Nu labi firma uz bankrota līmeņa,a bet kur palika tā naudina ,ko iemaksaja cilvēki,es domaju to MADŽULI vajadzētu kārt pie zvana,vārdu sakot -maitas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl