“Tīrīga” joprojām nav saņēmis atkritumu apsaimniekošanas atļauju, tomēr turpina ar rīdziniekiem slēgt sadārdzinātos līgumus

1 komentārs
“Tīrīga” joprojām nav saņēmis atkritumu apsaimniekošanas atļauju, tomēr turpina ar rīdziniekiem slēgt sadārdzinātos līgumus
DĀVIS ŪLANDS, F64

Kopuzņēmums “Tīrīga”, kuram Rīgas dome devusi ekskluzīvas monopoltiesības 20 gadus apsaimniekot atkritumus galvaspilsētā, joprojām nav saņēmis likumā obligāti nepieciešamo atkritumu apsaimniekošanas atļauju, TV3 Ziņām apstiprināja Valsts vides dienestā (VVD).

Kā norādīja VVD pārstāve Maruta Bukleviča, šobrīd VVD nav izsniedzis atkritumu apsaimniekošanas atļauju AS “Tīrīga”. Savukārt SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide”, kas ir pašvaldības uzņēmuma “Getliņi Eko” privātie partneri monopoluzņēmumam, ir izsniegtas attiecīgas atkritumu apsaimniekošanas atļaujas.

Neņemot vērā atļaujas trūkumu, “Tīrīga” jau kopš 15. jūlija slēdz līgumus ar rīdziniekiem par atkritumu savākšanu, liecina paša uzņēmuma medijiem paustais. Tajos paredzēts tarifu pieaugums par 40% un vairāk procentiem.

VVD gan nevēlējās komentēt, vai līguma slēgšana ir uzskatām par likumīgu, ja uzņēmuma atļaujas nav:

“VVD sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vērtē noslēgtā līguma atbilstību Atkritumu apsaimniekošanas likumā un izrietošajos Ministru kabineta noteikumos noteiktajam regulējumam, kā arī informējis atkritumu apsaimniekotāju par nepieciešamību saņemt attiecīgo atkritumu apsaimniekošanas atļauju,” rakstveida atbildē norādīja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Jāatgādina, ka Rīgas dome nav arī pieņēmusi saistošo noteikumu grozījumus, kas definēs kārtību, kādā atkritumi tiks apsaimniekoti.

Savukārt Konkurences padome pieņēmusi lēmumu pret Rīgas domi un “Getliņi EKO” ierosināt pārkāpuma lietu, par, iespējams, dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, un jau augustā varētu noteikt pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas ar “Tīrīga” iesaldēšanu.