TeliaSonera iesniegusi vairākus scenārijus par tālāko rīcību ar Lattelecom un LMT

0 Komentāru
TeliaSonera iesniegusi vairākus scenārijus par tālāko rīcību ar Lattelecom un LMT
Julian Carvajal / Flickr

Latvijas telekomunikāciju uzņēmumu SIA Lattelecom un SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) līdzīpašnieks Skandināvijas telekomunikāciju uzņēmums TeliaSonera atsaucies valdības šogad augustā izteiktajam aicinājumam un nupat, ar mēneša nobīdi, iesniedzis vairākus scenārijus par turpmāko abu uzņēmumu pārvaldību un stratēģiju.

Priekšlikumus Privatizācijas aģentūra saņēmusi pagājušās nedēļas nogalē. Aģentūras vadītājs Vladimirs Loginovs priekšlikumus raksturoja kā labus un vērtējamus. Tajos nav bijuši negaidīti pārsteigumi, bet tie ietvēruši interesantas, radošas idejas.

”TeliaSonera definēja dažas diezgan stingras pozīcijas, kuras būtu ļoti svarīgi saglabāt un ievērot, bet izrādīja arī diezgan lielu elastību un gatavību pārrunām un kompromisam, jo viņi arī vēlas virzīties uz priekšu un iegūt skaidrību. Šis piedāvājums atspoguļo viņu esošo stratēģiju reģionā un Latvijā, līdz ar to nekā ļoti pārsteidzoša pagaidām mēs neieraudzījām,” skaidroja Loginovs.

Iesniegto piedāvājumu raksturs liecina, ka kompānija arī Latvijā, visticamāk, gribētu apvienot tai daļēji piederošos telekomunikācijas uzņēmumus. TeliaSonera jau apvienojusi savus uzņēmumus Igaunijā un to sākusi darīt arī Lietuvā. Tomēr Latvijā scenārijus vērtēs speciāli izveidota darba grupa un tad arī valdība. Iepriekš valdība sāka vērtēt, ko darīt ar telekomunikācijas milžiem – reorganizēt, privatizēt vai nedarīt neko. TeliaSonera abos uzņēmumos pieder 49% akciju.

Skaties video!

0 Komentāru