Tehnoloģiju uzņēmums “Printify” visiem saviem darbiniekiem dod iespēju kļūt arī par akcionāriem

1 komentārs

Straujiem soļiem pasaules tirgu iekaro Latvijā tapis tehnoloģiju jaunuzņēmums – “Printify”, kas piedāvā apdrukas pakalpojumus. Nupat tas izcēlies ar kādu Latvijas biznesa videi neierastu lietu – iespēju saviem darbiniekiem kļūt arī par akcionāriem.

“Printify” ir platforma, kas nodarbojas ar drukāšanu pēc pieprasījuma. Proti, tas savieno interneta veikalus ar vadošajiem apģērbu un aksesuāru ražotājiem pasaulē, tādējādi padarot ļoti vieglu individuālu dizaina produktu pārdošanu. Jebkurš var izveidot savu dizainu kurpēm, somām, apģērbam un daudz kam citam, un preces pārdot bez investīcijām to saražošanā. “Printify” stratēģiskais centrs ir Rīgā, bet tirgus šobrīd galvenokārt ir ASV. Mēnesī platformas lietotāji izveido vairāk nekā trīs miljonus dizaina produktu.

Uzņēmums strauji aug, un nupat tas Latvijas biznesa vidē izcēlies ar ko nebijušu. Proti, nolemts, ka visi darbinieki – programmētāji, dizaineri, mārketinga un klientu apkalpošanas, menedžmenta un vadības cilvēki – var kļūt arī par uzņēmuma akcionāriem.

“Reizēm ir tā, ka šīs akciju opcijas ir tikai vadībai, mēs gribējām, lai pilnīgi visiem darbiniekiem ir līdzvērtīgas iespējas ieguldīties uzņēmuma izaugsmē, būt daļai no uzņēmuma. Tāpēc mēs pieņēmām, pēc Silikona ielejas labākās prakses, ka pilnībā visi, kas veido šo veiksmes stāstu, pilnībā visi tad arī dalās rezultātos,” norāda jaunuzņēmuma “Printify” dibinātājs Jānis Berdigans.

Akcijas darbinieka īpašumā nonāk pēc trim nostrādātiem gadiem. Ja uzņēmums izmaksā dividendes, tās saņem visi akciju turētāji. Tāpat, ja uzņēmums tiks pārpirkts vai iekļauts biržas sarakstā, darbinieki akcijas varēs pārdot.

“Viens ir tas, ka var ietekmēt uzņēmuma darbību un lēmumus, otrs – finansiālais ieguvums ir daudz lielāks. Jo ātrāk pievienojas uzņēmumam, jo lielāks ir tas ieguvums. Jau tagad pirmie cilvēki, kas pievienojās uzņēmumam, ņemot vērā pēdējo investoru novērtējumu, tas viņu daļu novērtējums ir mērāms desmitos, pat simtos tūkstošu,” turpina Berdigans.

Šobrīd uzņēmumā strādā 75 darbinieki no 12 valstīm – Amerikas, Nigērijas, Ukrainas, Latvijas un citurienes. Plāns ir strauji paplašināties, līdz gada beigām jau nodarbināt vismaz 100 cilvēkus, kā arī kāpināt apgrozījumu no 10 uz 30 miljoniem eiro nākamgad.

“Mēs, “Printify”, gribam kļūt par vadošo platformu printēšanai pēc pieprasījuma. Amerikā mēs jau esam diezgan veiksmīgi iestartējuši, šogad plāns ir tikpat veiksmīgi iestartēt Eiropā. Skatāmies uz tālākām zemēm kā Austrāliju, jo kā globāla kompānija gribam arī globālu pārsegumu visā pasaulē,” akcentē jaunuzņēmuma “Printify” dibinātājs Artis Kehris.

Par akciju opciju turētājiem kļuvuši jau vairums uzņēmuma darbinieku, tas stiprinājis arī komandas garu un devis papildu motivāciju.

“Uzreiz mainās tas psiholoģiskais aspekts, manuprāt, jo tu vairs nestrādā kādam, bet tu strādā, būtībā, priekš sevis. Mēs visi strādājam uzņēmumā, kas pieder mums visiem,” saka Berdigans.

Kopējo sajūtu uzņēmumā var raksturot kā atrašanos vienā laivā – ja tajā smeļas ūdens, visi ieinteresēti to ātrāk izsmelt, bet, ja lutina saulīte, tad visi to izbauda.

1 komentārs