Tas ir fakts. Ārvalstu investorus atbaida Latvijas demogrāfiskā krīze

Komentāri

Ārvalstu investori pauž bažas par demogrāfisko situāciju Latvijā – lai uzņēmēji būtu ar mieru ieguldīt lielus līdzekļus mūsu ekonomikas attīstībā, strauji nepieciešams piesaistīt izglītotas darba rokas. Investori piedāvā problēmu risināt, atvilinot uz Latviju ārzemju spējīgākos prātus.

Ārvalstu investorus galvenokārt interesē Latvijas finanšu sektors, loģistika, jo mūsu ģeogrāfiskais stāvoklis var nest vēl krietni lielāku peļņu nekā pašlaik. Tomēr, lai piesaistītu pamatīgas investīcijas un ārzemju uzņēmēju interesi, nepieciešams krietni lielāks darbaspēks. Demogrāfiskie procesi investoriem rada vislielākās bažas un nedrošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mēs runājām ar valdību par to, kā piesaistīt ārvalstu studentus, kā atvilināt aizceļojušos latviešus atpakaļ uz dzimteni. Tāpat pārrunājām iespējas padarīt imigrācijas kritērijus valstī krietni vienkāršākus.

Investori akcentē, ka vislielākā vērtība ir tieši augsti izglītotam darbaspēkam, kas var radīt lielu pievienoto vērtību. Pamatīgi iebildumi investoriem ir pret lēno un nekvalitatīvo tieslietu sistēmu, kas daudzus uzņēmējus atbaida no vēlmes investēt naudu Latvijā. Ministru prezidente sola, ka šīs problēmas risināšanai valdība naudu nežēlos.

Latvijā ir 3489 firmas ar apgrozījumu virs 145 000 eiro gadā, kurās ārvalstu kapitāls ir virs 50%. Turklāt ārvalstu kapitāla uzņēmumi samaksā ap 49% – tātad teju pusi – no Latvijas kopējā nodokļu apjoma.

Video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl