Tas ir fakts. Ārvalstu investorus atbaida Latvijas demogrāfiskā krīze

0 Komentāru
Tas ir fakts. Ārvalstu investorus atbaida Latvijas demogrāfiskā krīze
Foto: F64

Ārvalstu investori pauž bažas par demogrāfisko situāciju Latvijā – lai uzņēmēji būtu ar mieru ieguldīt lielus līdzekļus mūsu ekonomikas attīstībā, strauji nepieciešams piesaistīt izglītotas darba rokas. Investori piedāvā problēmu risināt, atvilinot uz Latviju ārzemju spējīgākos prātus.

Ārvalstu investorus galvenokārt interesē Latvijas finanšu sektors, loģistika, jo mūsu ģeogrāfiskais stāvoklis var nest vēl krietni lielāku peļņu nekā pašlaik. Tomēr, lai piesaistītu pamatīgas investīcijas un ārzemju uzņēmēju interesi, nepieciešams krietni lielāks darbaspēks. Demogrāfiskie procesi investoriem rada vislielākās bažas un nedrošību.

Mēs runājām ar valdību par to, kā piesaistīt ārvalstu studentus, kā atvilināt aizceļojušos latviešus atpakaļ uz dzimteni. Tāpat pārrunājām iespējas padarīt imigrācijas kritērijus valstī krietni vienkāršākus.

Investori akcentē, ka vislielākā vērtība ir tieši augsti izglītotam darbaspēkam, kas var radīt lielu pievienoto vērtību. Pamatīgi iebildumi investoriem ir pret lēno un nekvalitatīvo tieslietu sistēmu, kas daudzus uzņēmējus atbaida no vēlmes investēt naudu Latvijā. Ministru prezidente sola, ka šīs problēmas risināšanai valdība naudu nežēlos.

Latvijā ir 3489 firmas ar apgrozījumu virs 145 000 eiro gadā, kurās ārvalstu kapitāls ir virs 50%. Turklāt ārvalstu kapitāla uzņēmumi samaksā ap 49% – tātad teju pusi – no Latvijas kopējā nodokļu apjoma.

Video:

0 Komentāru