Svarīgākās likumu izmaiņas šogad: darba alga, IIN likme un mikrouzņēmuma nodokļa celšana

0 Komentāru
Svarīgākās likumu izmaiņas šogad: darba alga, IIN likme un mikrouzņēmuma nodokļa celšana
Foto: Emilian Robert Vicol/Flickr

Šis gads sācies ar vairākām likumu izmaiņām, kas stājušās spēkā līdz ar jauno gadu.

Kopš 1. janvāra minimālā mēneša darba alga Latvijā ir palielināta no 320 līdz 360 eiro, savukārt iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likme samazināta par vienu procentpunktu no 24% uz 23%.

Tajā pašā laikā spēkā stājas uzņēmēju asi kritizētā valdības iniciatīva par mikrouzņēmuma nodokļa paaugstināšanu – no 1. janvāra nodokļa likme mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuru apgrozījums pārsniedz septiņus tūkstošus eiro, noteikta 11% apmērā līdzšinējo 9% vietā.

Tāpat no šā gada tautai arī būs grūtāk ietekmēt politiķus un viņu lēmumus, jo Referendumu rosināšanas slieksnis palielināts līdz 155 tūkstošiem parakstu līdzšinējo 30 tūkstošu parakstu vietā.

Savukārt pacientu iemaksas slimnīcās samazinātas no 13,52 eiro līdz 10 eiro dienā.

Vēl viens nozīmīgs jaunums šogad – no šā gada visas mājsaimniecības elektrību varēs iegādāsies atvērtajā tirgū no četriem tirgotājiem – Latvenergo, Baltcom TV, 220 Enerģija vai Win Baltic. Tā kā elektroenerģijas tirgus atvēršana nozīmēs arī cenu pieaugumu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī daudzbērnu ģimenēm, tiks sniegts atbalsts. Proti, šīm ģimenēm tiks sniegtas 100 un 300 kilovatstundas mēnesī par cenu, kas ir līdzšinējā Starta tarifa apmērā.

Sākoties jaunajam gadam, ir izmaiņas arī banku piedāvātajā pakalpojumā – automātiskajā rēķinu apmaksā jeb tiešā debeta maksājumā, aizvietojot to ar alternatīvu risinājumu. Amatpersonas aicina tos banku klientus, kuri līdz šim izmantoja automātisko rēķinu apmaksu, pievērst uzmanību turpmākai pakalpojumu saņemšanas kārtībai.

Kopumā 1. janvārī spēkā stājas gandrīz 100 tiesību aktu, savukārt vairāki desmiti – savu spēku zaudē.

Vairāk skaties video!

0 Komentāru