Komentāri

Šis gads sācies ar vairākām likumu izmaiņām, kas stājušās spēkā līdz ar jauno gadu.

Kopš 1. janvāra minimālā mēneša darba alga Latvijā ir palielināta no 320 līdz 360 eiro, savukārt iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likme samazināta par vienu procentpunktu no 24% uz 23%.

Tajā pašā laikā spēkā stājas uzņēmēju asi kritizētā valdības iniciatīva par mikrouzņēmuma nodokļa paaugstināšanu – no 1. janvāra nodokļa likme mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuru apgrozījums pārsniedz septiņus tūkstošus eiro, noteikta 11% apmērā līdzšinējo 9% vietā.

Tāpat no šā gada tautai arī būs grūtāk ietekmēt politiķus un viņu lēmumus, jo Referendumu rosināšanas slieksnis palielināts līdz 155 tūkstošiem parakstu līdzšinējo 30 tūkstošu parakstu vietā.

Savukārt pacientu iemaksas slimnīcās samazinātas no 13,52 eiro līdz 10 eiro dienā.

Vēl viens nozīmīgs jaunums šogad – no šā gada visas mājsaimniecības elektrību varēs iegādāsies atvērtajā tirgū no četriem tirgotājiem – Latvenergo, Baltcom TV, 220 Enerģija vai Win Baltic. Tā kā elektroenerģijas tirgus atvēršana nozīmēs arī cenu pieaugumu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī daudzbērnu ģimenēm, tiks sniegts atbalsts. Proti, šīm ģimenēm tiks sniegtas 100 un 300 kilovatstundas mēnesī par cenu, kas ir līdzšinējā Starta tarifa apmērā.

Sākoties jaunajam gadam, ir izmaiņas arī banku piedāvātajā pakalpojumā – automātiskajā rēķinu apmaksā jeb tiešā debeta maksājumā, aizvietojot to ar alternatīvu risinājumu. Amatpersonas aicina tos banku klientus, kuri līdz šim izmantoja automātisko rēķinu apmaksu, pievērst uzmanību turpmākai pakalpojumu saņemšanas kārtībai.

Kopumā 1. janvārī spēkā stājas gandrīz 100 tiesību aktu, savukārt vairāki desmiti – savu spēku zaudē.

Vairāk skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl