3 komentāri
Studenti atzīst, ka nevar atrast darbu, jo darba devēji prasa vairāku gadu pieredzi
FOTO: LETA

55% studentu atzīst, ka nozīmīga problēma darba meklēšanā ir tas, ka darba sludinājumos kā prasība tiek norādīta vairāku gadu pieredze, secināts Latvijas augstskolu veiktajā pētījumā. 

58% studentu kā problēmu min atalgojuma nesamērīgumu ar darba devēju prasībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

77% respondentu darba vakances izvēlas rūpīgi un intervijai gatavojas, pārdomājot iespējamos jautājumus, tomēr attiecībā uz pieteikuma dokumentu sūtīšanu var būt arī paviršāki, nosūtot tos arī uz nepietiekami atbilstošām vakancēm (to norāda 37% studentu), kas savukārt var būt par iemeslu darba atteikumam.

Iegūtie dati atspoguļo arī tendences darba devēju atgriezeniskās saites sniegšanā –  ne vienmēr darba meklētāji  to saņem, lielākoties darba devēju atteikuma vēstulēs netiek paskaidrots iemesls darba atteikumam.

Gandrīz 40% studentu norāda, ka intervijās tiek uzdoti ar darbu nesaistīti jautājumi un tiek prasītas prasmes, kuras nav uzrādītas darba sludinājumos.

TOP komentāri

 • Kents
  0 0 0

  Kents

  Te jau viss ir ļoti vienkārši - darba devēji zin, ka cilvēki ar pieredzi jau ir gados ap 40, viņiem ir ģimenes un iekārtota dzīve un ja līdz šim brī dim viņi nav izbraukuši, tad arī diez vai izbrauks, tāpēc var dabūt darbinieku uz ilgāku laiku par nelielu algu. Kā ir ar studentu? Viņš izmācīsies, dabūs pieredzi un iemāņas un būs prom uz vietām, kur maksā daudz labāk.
 • ES
  0 0 0

  ES

  Uznēmēji bieži pieprasa darba pieredzi, kas biezi nav iespējama, bet nevēlas darboties ar mācekļiem, kas palidzētu radit labus speciālistus.Nevajag nosodit jauniešus par vinu prasībām par algām, jo komunikācija un saziņa ar Eiropas citām valstim mums ir laba, jaunieši salīdzina, un cenas mums ar Rietumeiropu daudzviet ir stipri līdzigas atsķiribā no algām.Arī politiķi savus atalgojumus vienmēr pielidzina citu Eiropas valstu algām, ar ko jaunieši sliktāki?Pagaidām tikai ar mazāku dzives pieredzi un nekaunību.
 • Saules bērns
  0 0 0

  Saules bērns

  Pārāk lepni tie jaunie darba meklētāji ,grib uz reiz direktori būt, pelnit tukstošus !-karjera jāsāk ar birsti!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl