“Straupe”: VVD sniegtā informācija par vides pārkāpumiem ir nepilnīga un kļūdaina

1 komentārs
“Straupe”: VVD sniegtā informācija par vides pārkāpumiem ir nepilnīga un kļūdaina
PAULA ČURSKTE, LETA

Valsts vides dienesta (VVD) sniegto informāciju par pienotavas vides pārkāpumiem vērtējama kā nepilnīga un kļūdaina, pauda piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības “Straupe” valdes priekšsēdētājs Imants Balodis.

“Diemžēl, man nav zināmi VVD par “Straupes” pienotavas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas darbību presei ziņotie pārkāpumi,” sacīja Balodis, piebilstot, ka tikai nesen ar Cēsu laikraksta “Druva” starpniecību saņēma preses konferences prezentāciju.

Viņš arī norādīja, ka līdz šim administratīvo sodu no VVD kooperatīvs ir saņēmis tikai vienu reizi, un tas ticis ierosināts uz VVD anonīmi iesūtītā foto pamata pagājušā gada augustā. Pēc Baloža sacītā, minētajā fotoattēlā bija redzams gaišs plankums vietā, kur Braslas upē ieplūst notekūdeņi pēc pilna cikla – mehāniskās, ķīmiskās un bioloģiskās – attīrīšanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un bija iespējams izstrādāto dūņu piejaukums.

Tāpat Balodis pauda, ka laikā no 2020.gada jūnija tiek realizēts investīciju projekts bioloģiskās attīrīšanas kaskādes modernizācijā.

“Taču ne mirkli Braslas upē neesam ievadījuši neattīrītus notekūdeņus, kā to, varbūt, daudzi saprot “pa tiešo”,” skaidroja valdes priekšsēdētājs. Viņš arī norādīja, ka visas analīzes apliecina, ka “Straupes” pienotava Braslas upes ūdens kvalitāti nepasliktina un ūdens kvalitāte upē joprojām ir labāka par mērķlielumiem, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi karpveidīgo zivju ūdeņiem.

Līdztekus kooperatīva valdes priekšsēdētājs sacīja, ka ar VVD ir izveidojusies sarežģīta situācija – sodiem un arī citām pretenzijām pret pienotavu pamats ir anonīmās sūdzības, ko dienestam iesūta “kāda tautas modrā acs”.

Balodis sacīja, ka gada laikā tā ir otrā sūdzība un piektdien kooperatīvā saņemts paziņojums par administratīvā pārkāpuma lietas ierosināšanu. “Domāju, ka lietas izskatīšana var nonākt pat līdz tiesai, jo arī mūsu uzņēmumam ir pretenzijas pret dienesta uzstādītām prasībām,” komentēja valdes priekšsēdētājs. Viņa ieskatā dienesta uzstādītās prasības neatbilst Ministru kabineta “Noteikumi par piesārņojošo vielu emisiju ūdenī”.

Kā uzskaitīja kooperatīvas valdes priekšsēdētājs, par šim neatbilstībām tiek gatavots arī iesniegums VVD Vidzemes reģionālās pārvaldes direktorei un, iespējams, arī VVD vadībai un Zemkopības ministrijai.

Vienlaikus Balodis piebilda, ka neviens no tiem VVD pārstāvjiem, kas ziņoja preses konferencē vai iepriekš snieguši komentārus presei, nekad nav bijis “Straupes” pienotavā, tādēļ viņa ieskatā informācija vērtējama kā nepilnīga un kļūdaina.
1 komentārs