Komentāri

Ja Latvijai galu galā neizdosies parakstīt bankas Citadele pārdošanas līgumu, tā būs Privatizācijas aģentūras (PA) atbildība, intervijā raidījumā 900 sekundes sacīja premjerministre Laimdota Straujuma.

”Valdība ir pieņēmusi lēmumu, un PA to nav parakstījusi. Tā ir PA atbildība, ja līgums netiek parakstīts,” sacīja Ministru prezidente.

Jautāta par to, kā šī atbildība varētu izpausties, L. Straujuma sacīja, ka tur būtu jāvērtē juridiskie aspekti.

Tajā pašā laikā viņa izteica cerību, ka bankas Citadele pārdošanas līgums tomēr tiks parakstīts. Viņa sacīja, ka ASV investori Ripplewood Holdings būtu gatavi gaidīt līguma parakstīšanu dažas nedēļas, bet ne ilgāk.

”Ripplewood Holdings galvenais mērķis nav investēt šeit, jo viņiem ir iespējas arī investēt citur,” sacīja L. Straujuma.

Gadījumā, ja tomēr līgums netiktu noslēgts, tad Citadele pārdošanu pārņemtu Eiropas Komisija (EK). Visticamāk, tādā gadījumā EK Citadeli pārdotu tam pašam investoram, tikai par zemāku cenu, sacīja premjerministre.

Valdība pati līdz gada beigām, kas ir noteikts kā bankas pārdošanas termiņš, nevarētu pati atrast jaunu investoru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl