Statoil varētu Latvijai piegādāt dabasgāzi

Komentāri

Norvēģijas enerģētikas uzņēmums Statoil nākotnē varētu piegādāt dabasgāzi Latvijai, palīdzot stiprināt mūsu valsts enerģētisko neatkarību no Krievijas.

Naftas un dabasgāzes uzņēmuma Statoil pārstāvji gatavību nākotnē veikt sašķidrinātās dabasgāzes piegādes Latvijai, prezidenta vizītes laikā apliecinājuši ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola:

Vispirms bija svarīgi saprast, vai Statoil būtu gatavi būt kā gāzes piegādātāji Latvijai, jo viņi līdz šim nav praktizējuši maza apjoma gāzes piegādes. Lietuvas projekts, Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālis ir pirmais šāds piemērs. Statoil apstiprināja, ka viņi būtu gatavi to darīt. Cena, protams, būtu atkarīga no vairākiem apstākļiem.

Sadarbība varētu īstenoties, kad mūsu valsts būs atvērusi gāzes tirgu. Tāpat, ja notiktu Statoil dabasgāzes piegādes, Latvijai būtu nepieciešams savs sašķidrinātās gāzes terminālis, citādi gāzes piegādes izmaksātu pārāk dārgi.

Iespēju būvēt Latvijā šādu termināli pašlaik apsver cits Norvēģijas uzņēmums BW Maritime, ar kura pārstāvjiem Latvijas amatpersonām arī notika tikšanās. Pats optimistiskākais scenārijs paredz, ka šāds terminālis Latvijā sāktu darbu pēc trim gadiem.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl