Šogad būtiski pieaudzis pieprasījums pēc finansējuma, secina Swedbank

Komentāri
Šogad būtiski pieaudzis pieprasījums pēc finansējuma, secina Swedbank
FOTO: LETA

Swedbank Latvija 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos ir strādājusi ar 83 miljonu eiro peļņu, kas ir par 5% mazāk salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn.

“Šogad redzami audzis pieprasījums pēc finansējuma gan no privātpersonām, gan uzņēmumiem. Daudzi uzņēmumi ir nostiprinājuši savas pozīcijas tirgū, ir uzsākuši vai plāno uzsākt eksportu, un tam nepieciešamas lielākas ražošanas jaudas. Savukārt algu kāpums, zema patēriņa cenu izaugsme un pakāpeniska bezdarba līmeņa samazināšanās uzlabo mājsaimniecību finansiālo stāvokli – tas veicina optimismu par nākotni un pieprasījumu pēc finansējuma, lielākoties, ģimenes mājokļa iegādei,” saka Māris Mančinskis, Swedbank vadītājs Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpinoties Latvijas ekonomikas izaugsmei un finansējuma pieprasījuma pieaugumam salīdzinājumā ar 2014. gada 31. decembri, kredītportfeļa apjoms ir palielinājies par 0,4%.

Arī trešajā ceturksnī turpinājās pozitīvs kredītportfeļa pieaugums. Audzis jauno kredītu apjoms un 2015. gada pirmajos 9 mēnešos sasniedzis 587 miljonus eiro salīdzinājumā ar 407 miljoniem eiro, attiecīgajā periodā pirms gada. Pieaugums novērojams gan uzņēmumu, gan privātpersonu segmentā. 2015. gada 30. jūnijā Swedbank Latvija kreditēšanas tirgus daļa bija 22% (22% – 2014. gada 31. decembrī).

Lasi vēl