Komentāri
Šogad būtiski pieaudzis pieprasījums pēc finansējuma, secina Swedbank
FOTO: LETA

Swedbank Latvija 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos ir strādājusi ar 83 miljonu eiro peļņu, kas ir par 5% mazāk salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn.

“Šogad redzami audzis pieprasījums pēc finansējuma gan no privātpersonām, gan uzņēmumiem. Daudzi uzņēmumi ir nostiprinājuši savas pozīcijas tirgū, ir uzsākuši vai plāno uzsākt eksportu, un tam nepieciešamas lielākas ražošanas jaudas. Savukārt algu kāpums, zema patēriņa cenu izaugsme un pakāpeniska bezdarba līmeņa samazināšanās uzlabo mājsaimniecību finansiālo stāvokli – tas veicina optimismu par nākotni un pieprasījumu pēc finansējuma, lielākoties, ģimenes mājokļa iegādei,” saka Māris Mančinskis, Swedbank vadītājs Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpinoties Latvijas ekonomikas izaugsmei un finansējuma pieprasījuma pieaugumam salīdzinājumā ar 2014. gada 31. decembri, kredītportfeļa apjoms ir palielinājies par 0,4%.

Arī trešajā ceturksnī turpinājās pozitīvs kredītportfeļa pieaugums. Audzis jauno kredītu apjoms un 2015. gada pirmajos 9 mēnešos sasniedzis 587 miljonus eiro salīdzinājumā ar 407 miljoniem eiro, attiecīgajā periodā pirms gada. Pieaugums novērojams gan uzņēmumu, gan privātpersonu segmentā. 2015. gada 30. jūnijā Swedbank Latvija kreditēšanas tirgus daļa bija 22% (22% – 2014. gada 31. decembrī).

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl