Šodien varētu tapt skaidrs, kā atbalstīt sankciju skartos Latvijas uzņēmējus

Komentāri

Ņemot vērā, ka Latvija ir viena no Krievijas sankciju dēļ visvairāk cietušajām Eiropas Savienības valstīm, šodien valdībā tiks skatītas atbalsta iespējas cietušajiem uzņēmumiem.

Pērn nule kā ieviestajām sankcijām pakļautie produkti no Latvijas uz Krieviju tika eksportēti 52,82 miljonu eiro apmērā. Taču jāņem vērā, ka Krievijas sankcijas atstās arī netiešu efektu, proti, Latvijas tirgū var nonāk citu Eiropas Savienības valstu saražotā produkcija.

Šobrīd Krievijas embargo skartajiem uzņēmumiem tiek plānoti atbalsta mehānismi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Piemēram, kredītgarantijas vai arī nodokļu brīvdienas cietušajiem uzņēmumiem. Tiek risinātas arī sarunas ar citām savienības valstīm par iespēju sankciju skartās nozares stabilizācijai izmantot līdzekļus no Eiropas Stabilitātes fonda, kurā kopumā pieejami 400 miljoni eiro.

Tiek minēta arī iespēja popularizēt Latvijā ražotās preces vietējiem pircējiem un meklēt iespējas pašvaldību iepirkumos iegādāties Latvijā ražotos pārtikas produktus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl