Komentāri
Skaties testē! Vērmaņdārzā tirgo gan prievītes, gan tamborētus minjonus
Foto: Gunta Kursiša, Skaties.lv

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā tirdzniecība notiek vairākās vietās Rīgā – svētku laikā tirgojas gan vietējie amatnieki, gan kaimiņvalstu viesi. Portāls Skaties.lv devās uz Vērmaņdārzu, lai skaidrotu, kādas ir cenas, ko tur tirgo un kā veicas ar pārdošanu.

Tirgo gan tautiskas preces, gan tamborētus minjonus

Vērmaņdārzā pārsvarā tirgo preces “ar tautisku piesitienu” – gan prievītes un grāmatzīmes ar latvju rakstiem, gan dārgas dizaineru kleitas no linu auduma, tējiņas, tikko uz uguns liesmas ceptus šašlikus, vecmāmiņu adītus dūraiņus un vilnas zeķes, auduma somas ar kaķu attēliem utt. Interesanti, ka latviešu amatnieki seko līdzi pasaules tendencēm un vienā no kioskiņiem iespējams nopirkt arī… dzeltenu tamborētu minjonu cepurīti. Kā portālam Skaties.lv stāsta pārdevēja – cepurītes pērk, lai arī to cena noteikta 30 eiro apmērā. “Mazi bērni iet garām, ierauga cepurīti un sauc “Miljons! Miljons! Nopērc man miljonu!” stāsta tirgotāja, skaidrojot, ka acīmredzot mazie bērni nevar izrunāt vārdu “Minjons”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pircēji – pārsvarā latvieši

Lai arī varētu šķist, ka suvenīrus un latviešiem raksturīgās amatniecības preces vairāk varētu interesēt tūristus, satiktie tirgotāji portālam Skaties.lv pauda – pārsvarā šeit iepērkas paši latvieši. “Ārzemnieki veido apmēram kādus 20-30% no visiem pircējiem,” atzīst amatniece, kas pārdod auduma somas ar kaķu un citu dzīvnieku attēliem.

Portāls vaicāja tirgotājiem, kā viņi vērtē tirgošanos šogad, un saņēma visai pozitīvu atbildi. “Neceriet! Ļoti labi!” norāda kāda linu sedziņu un citu tekstila lietiņu tirgotāja.

Lietuvieši slavē latviešu organizatoru prasmes

Lai arī vairums tirgotāju Vērmanes dārzā bija no Latvijas, tur varēja satikt arī kaimiņvalstu tirgotājus. Piemēram, leiši tirgo stikla dizaina priekšmetus, kā arī auskarus, kas veidoti unikālā tehnikā – no auduma virvītēm. “Latvijā neesam pirmo gadu, iepriekš tirgojāmies arī citviet Eiropā, tādēļ varam salīdzināt. Latvijā mūs allaž vienmēr ļoti silti uzņem, tāpat arī organizācija šeit ir ļoti augstā līmenī,” portālam Skaties.lv stāsta lietuviešu aksesuāru zīmola Skydra izveidotājs. Tāpat arī stikla dizaina lietu zīmola pārstāvji, kas tirgo gan nieciņus par 9 eiro, gan iespaidīgus priekšmetus par vairāk nekā 100 eiro, tic, ka Latvijā varēs šo to notirgot.

Saules un lietus neglābjamā ietekme

Aptaujātie amatnieki un viņu pārstāvji portālam Skaties.lv pauž, ka tirgošanos visvairāk ietekmē laikapstākļi – ja spīd saulīte, cilvēki pulcējas un ver vaļā savus maciņus, bet, tiklīdz uzlīst lietus, tirgošanās apstājas. Tā kā dienā, kad Vērmaņdārza tirdziņu apmeklēja Skaties.lv spīdēja saule, tādēļ visi pircēji šķita priecīgi un apmierināti ar pircēju plūsmu.

Skaties foto:

Vērmanes dārzā tirdziņā Burtiski burvīgs burziņš vienkopus pulcējušies apmēram simts tirgotāju.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinās Rīgā līdz 12. jūlijam, un tajos piedalās teju 38 tūkstoši dalībnieku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl