Skaistumkopšanas asociācija: Ļaujiet strādāt vai palieliniet pabalstu!

3 komentāri

Gribam strādāt, nevis saņemt pabalstu, bet, ja neļauj strādāt, gribam lielāku pabalstu – tā varētu raksturot skaistumkopšanas nozares prasības valdībai. Nozarē strādājošie uzskata, ka nav pamatojuma turpināt viņiem liegt pakalpojumu sniegšanu, ja jau vienalga būtiski nav mazinājusies Covid-19 izplatība.

Nezinot, kad tieši beigsies darbības liegums skaistumkopšanas un kosmetoloģijas pakalpojumu sniegšanai, nozares asociācijas pieprasa valdībai jau rīt lemt palielināt dīkstāves pabalsta minimālo summu no 500 eiro uz 1200 eiro. Palielinājumā ierēķinātas vidējās summas par salonu telpu īri, komunālajiem maksājumiem, aparāttehnoloģiju līzinga un citiem kredīta maksājumiem. Turklāt skaistumkopšanas asociācija pieprasa valdībai uz 100 eiro palielināt pabalstu par katru apgādībā esošo bērnu skaistumkopšanas speciālista ģimenē.

Lasi vēl – Covid-19 krīze: koalīcija atbalsta ideju par 500 eiro pabalsta izmaksāšanu katram bērnam ģimenē

“Robu valsts budžetā, ko, jūsuprāt, mēs gatavojamies iegriezt, tas nav mūsu mērķis. Mēs mēģinām pārliecināt sabiedrību par to, ka esam gatavi strādāt, gatavi sniegt šos drošos pakalpojumus,” pauž Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas prezidente Renāte Reinsone.

“Skaistumkopšanas nozare lūdz iespēju strādāt, un mēs atsakāmies no jebkādiem pabalstiem,” saka Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas prezidente Sabīne Ulberte.

Valdības vadītājs liek noprast, ka nebūs diskusiju par dīkstāves minimālā pabalsta pacelšanu uz 1200 eiro skaistumkopšanas speciālistiem. Tad iebildumus varētu celt citi, kuriem arī ir darbības pilnīgs aizliegums, piemēram, sporta klubos un kultūras jomā strādājošie.

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) saka – iepriekš minēto fiksēto izmaksu segšanai skaistumkopējiem ir avots finansējumam: ”Kas attiecas par telpu īri un citiem maksājumiem, ir pieejamas subsīdijas visiem Latvijas uzņēmējiem, kuri uzrāda darbības kritumu Covid-19 dēļ. Mums kopumā no dažādām nozarēm ir 6000 šādu pieprasījumu par summu gandrīz 58 miljoni eiro. Tie lielā mērā tiks izmaksāti. Apmēram 97% no visiem pieteikumiem tiek izmaksāti. Praktiski visi, kas piesakās, var šādu naudu saņemt. Tas tieši domāts telpu īrei, apkures un komunālajiem maksājumiem un tā tālāk.”

Skaistumkopšanā un kosmetoloģijā 90% speciālistu saņemot dīkstāves pabalsta minimālo summu – 500 eiro. Iemesls – liela daļa strādājuši patentmaksas un pašnodarbinātā režīmā ar minimālu nodokļu nomaksu.

Valdības dienaskārtībā otrdien ir iekļauts jautājums par ekonomikas ministrijas izstrādātajām vadlīnijām skaistumkopšanas pakalpojumu drošai sniegšanai. Kādā gultnē jautājums tiks virzīts, pirmdien vēl nebija skaidrs. Taču, kamēr nav skaidrība par darbības lieguma beigām, skaistumkopšanas nozarē pieaugot melnā ekonomika, jo pakalpojumi slepus tiekot sniegti dzīvokļos, – apgalvo Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijā.

“Tie, kas ir aizgājuši pagrīdē, viņi atpakaļ tik ātri neatgriezīsies. Mums atkal no jauna nāksies pielikt visus pūliņus, lai industriju padarītu legālu,” norāda Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas prezidente Renāte Reinsone.

Valsts galvenais infektologs Uga Dumpis vēlreiz akcentējis, ka nav piemērots laiks ļaut visai skaistumkopšanas nozarei atsākt darbu. Pakalpojums, kas ilgst vairāk par 15 minūtēm, rada vīrusa transmisijas risku. Valdības sagatavotājā plānā iecerēts atļaut skaistumkopšanas nozarei atsākt darbu tikai tad, ja divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs nepārsniegs 200 jaunus gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Šobrīd rādītājs ir divas reizes lielāks.

3 komentāri