Sivēna cena Latvijas tirgū dažviet pietuvojas simts eiro

0 Komentāru
Sivēna cena Latvijas tirgū dažviet pietuvojas simts eiro
Foto: LETA

Šobrīd, gadu kopš pirmajiem Āfrikas cūku mēra gadījumiem, daudzi lauksaimnieki jau atsākuši audzēt cūkas. Tirgū novērojams sivēnu cenu kāpums, un tagad viena maza rukša cena var sasniegt 100 eiro.

Tajā pašā laikā zemnieku saimniecībās joprojām nākas strikti ievērot biodrošības noteikumus. Piemēram, nepiederošas personas kūtī netiek ielaistas, Latgales pierobežā noskaidrojis raidījums 900 sekundes.

Dienvidlatgales Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) vecākais inspektors Dzintars Juškus norāda – šobrīd tiek veikts pasīvais monitorings un turpinās piemājas saimniecību pārbaudes. Pēdējais pozitīvais Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījums mežacūku populācijā konstatēts februārī Grāveru pagastā. Līdz ar to nevar uzskatīt, ka slimība ir apkarota un pastāv risks, ka vasarā tā varētu uzplaiksnīt ar jaunu vilni.

Piemēram, Regīna un Nikolajs Urbanoviči zemnieku saimniecībā Vālodzītes Indras pagastā ar cūkkopību nodarbojās jau 20 gadus. Pērn, konstatējot sivēnmātei pozitīvu Āfrikas cūku mēra analīžu paraugu, nācās likvidēt visu 50 cūku lielo fermu. Saimniekiem tas bija liels trieciens ne tikai finansiāli, bet arī emocionāli. Tomēr viņi spēja ātri pārprofilēties, un šobrīd nodarbojas ar putnkopību. Šobrīd Regīnai ir 70 bezšķirnes cālīši, tomēr nākamgad plānots piedāvāt jau trīs šķirņu vistiņas.

Skaties video!

0 Komentāru