Situācija veļas ražošanas nozarē nav laba, bet nav arī kritiska

0 Komentāru
Situācija veļas ražošanas nozarē nav laba, bet nav arī kritiska
Foto: LETA

Krievija joprojām ir būtisks noieta tirgus Latvijas veļas ražošanas uzņēmumiem, līdz ar to rubļa vērtības straujais kritums radījis problēmas un lielākā daļa uzņēmumu devušies vairākas nedēļas ilgā “ziemas atvaļinājumā”, taču situācija nav arī kritiska, intervijā Rietumu radio sacīja Latvijas Veļas ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jurijs Hadarovičs (SC).

Kopš decembra vidus uzņēmumi devušies atvaļinājumā un lielākā daļa darbu atsāk šodien, sacīja Hadarovičs, piebilstot, ka atsevišķi uzņēmumi atsāks strādāt vēl pēc nedēļas, 19. janvārī.

“Šāds ziemas atvaļinājums ir katru gadu, taču parasti tas ir bijis divas nedēļas, kamēr šoreiz tas ilga aptuveni mēnesi,” sacīja Hadarovičs. “Situācija nav laba, bet nav arī kritiska, un visi veļas ražotāji darbu turpinās.”

Asociācijas vadītājs uzsvēra, ka uzņēmējiem šogad aktīvi jāizmanto Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sniegtais atbalsts jaunu tirgu apgūšanā un jāmeklē klienti Rietumeiropā un Āzijā.

“Jādara bija jau pirms desmit, 15 gadiem. Visiem tas bija skaidrs, un visi par to runāja, taču tagad ir tas brīdis, kad gailis ir ieknābis vienā vietā, kad nevis vajadzētu padomāt, bet ir jādomā un jādara.”

Viņaprāt, lielākās problēmas gaidāmas mazajiem uzņēmumiem, kuriem nav tik lieli resursi un rezerves, lai iekarotu jaunus tirgus. Viens no veidiem, kā uzņēmumi varētu dabūt jaunus pasūtījumus, būtu ražot produkciju citiem zīmoliem.

0 Komentāru