Siguldas uzņēmēji priecājas par apgrozījuma skaitļiem savās kasēs

Komentāri

Šovakar Siguldā ar svinīgu ceremoniju atklāts Pasaules čempionāts kamaniņu sportā. Kamēr sporta līdzjutēji jau rīt aizrautīgi sāks sekot līdzi nobraucienu ātruma sekundēm, tikmēr Siguldas uzņēmēji jau tagad priecājas par apgrozījuma skaitļiem savās kasēs – čempionāta mēnesī treniņnometnes ir atvedušas sportistus no 21 pasaules valsts. 

Vairāk nekā pustūkstotis kamaniņu braucēju un to pavadošais personāls, gatavojoties pasaules čempionātam kamaniņu sportā, pēdējās divas nedēļas ir karsējis Siguldas ekonomiku. Vislielākie ieguvēji – naktsmītnes, ēdināšanas uzņēmumi un transporta pakalpojumu sniedzēji. Visas viesnīcas un viesu mājas izpārdotas līdz pēdējai gultai, un visi citi, kas tagad vēlētos pavadīt šo nedēļas nogali Siguldā, saņemtu atteikumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viesnīca Sigulda, kurā nakšņo Vācijas, Kanādas un ASV izlases, pat pelna no konferenču zālēm – sportisti tās pārvērtuši par kamaniņu remontdarbnīcām. Sportisti ar palagiem aizklājuši logus, jo slieču noslēpumi lieli.

LNT Ziņu sastaptais Vācijas kamaniņu izlases galvenais treneris Norberts Lokhs, kurš ar komandu braucis šeit uz treniņiem un mačiem jau iepriekš, atzina, ka Sigulda uz šo pasaules čempionātu ir nodrošinājusi visu atlētiem nepieciešamo infrastruktūru un kvalitāti, lai viņu galvenā rūpe būtu tikai, kā labāk nostartēt sacensībās, nevis lauzīt galvu par ikdienas uzturēšanās aspektiem.

Viesnīcas Sigulda īpašnieks Juris Dudko LNT Ziņām stāsta, ka ”Bez kamaniņu un bobsleja trases tūrisms Siguldā būtu tāds pats kā Cēsīs, Ventspilī, Valmierā, kur ziemā nav ko darīt īstenībā, šeit ziemas periodā mēs nodrošinām pilna servisa pakalpojumu sportistiem. Visi darbinieki strādā šinī absolūtajā nesezonā, pārējā Latvijā cilvēki nezina, kā savilkt galus, mēs strādājam uz pilnu atdevi, maksimāli.”

Daļa siguldiešu sāk pelnīt jau rudenī, kad Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē uzliets pirmais ledus un uz treniņnometnēm ierodas pirmie sportisti.

Viesnīcas ”Sigulda” īpašnieks Juris Dudko: ”Tie cilvēki, kas atbrauc uz šejieni, viņi iejūtas situācijā, viņi atrod kaut kādus ļoti īpašus, nelielus, mazus pakalpojumus, kurus sniedz individuālie pakalpojumu sniedzēji, līdz ar to tas pienesums ekonomikai, arī sociālekonomiskai videi ir daudz lielāks.”

Ēdinātāju kasēs šajās čempionāta divās nedēļas apgrozījums teju vai līdzvērtīgs trīs mēnešu ienākumiem.

Cilvēki treniņtērpos un sporta jakās piepilda kafejnīcas un atsevišķas no tām ir noslēgušas līgumus ar dažādu valstu izlasēm. Piemēram, bistro ”Kaķu Māja” baro Krievijas, Polijas un Zviedrijas izlases. Un sportistu pieplūdums ziemā ļauj cilvēkiem saglabāt savas darbavietas.

Siguldas kamaniņu trasei ir liela nozīme arī desmitos siguldiešu jauno ģimeņu.

Šobrīd vēl vienkāršas ragaviņas, bet jau pēc pāris gadiem, iespējams, profesionālās skeletona kamanas Siguldas ledus trasē. 10 mēnešus jaunajam siguldietim vecāki devuši vārdu Martins, iedvesmojoties no pasaules labākā skeletonista Martina Dukura, kurš arī ir siguldietis.

Skeletonistu, brāļu Martina un Tomasa Dukuru vārdi ir tik ļoti iepatikušies jaunajiem vecākiem, ka tieši Martins un Tomass ir pērn Siguldā vispopulārākie vārdi doti jaundzimušajiem. Siguldas ielās tiešām nejauši un negaidīti satikām arī Tomasa Dukura sievu ar viņu jaundzimušo dēlu.

Sigulda pēdējos gadus piedzīvo īstu bēbīšu bumu, un te domā jau atkal par jauna bērnudārza celtniecību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl