Komentāri
Šengenas zonas vīzu var iegūt arī nodibinot uzņēmumu, pamatkapitāla ieguldot  35 000 eiro
FOTO: Flickr

Termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā tirgo ne tikai apmaiņā pret nekustamajiem īpašumiem. Šengenas zonas vīzu var iegūt arī nodibinot Latvijā uzņēmumu, pamatkapitāla ieguldot  35 000 eiro. Lai izvairītos no pastkastīšu uzņēmumiem, likumā noteikta  prasība uzņēmumam nodokļos samaksāt 40 000 eiro un tā katru gadu.

Līdzīgi ir ārvalstniekiem uzņēmumu valdes locekļiem, kuriem papildus jāsaņem arī visai prāva alga. To vai likums  tiek ievērots, jākontrolē  Pilsonības migrācijas lietu pārvaldei un gadījumos, kad Latvijas pagaidu pavalstnieks nodokļus sācis nemaksāt, viņam termiņuzturēšanās atļauja būtu jāanulē. Tomēr, kā izrādās, visai regulāri no šīs sankcijas uzņēmējiem izdevies izvairīties.

Vienā no pārbaudēm secināts, ka 28 tūkstošu eiro vietā ārzemnieks nodokļos samaksājis nieka 3 tūkstošus. Uzņēmumu nosaukumus, kas saņēmuši neatļautu inspektoru labvēlību, Valsts kontrole neatklāj. Tomēr tā kā iespējams iesaistīta kukuļņemšana,  revīzijas materiāli iesniegti Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja. Kārtējos Valsts kontroles atklātos pārkāpumus, šodien parunāja arī Valsts  augstākas amatpersonas.

Paši atļauju izsniedzēji apgalvo, ka velns nav tik melns kā to  mālē valsts kontrole. Problēma esot atšķirīgā nodokļu nomaksas uzskaitē.

Tomēr pārvaldē TV3 ziņām atzina, ka uzturēšanās atļauju pircēju konsultanti ir ļoti zinoši juridiskās niansēs un izmanto katru iespēju palīdzēt savam klientam Eiropā palikt ilgāk  iespējami lētāk. Lai robus novērstu paredzēts ķidāt Imigrācijas likumu, kurā, ka zināms, daži deputāti jau iesnieguši priekšlikumu, kas paredz atvieglotu termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu apmaiņā pret nekustamo īpašumu.

Lasi vēl