Komentāri

Šoruden Latvijas lauki kārtējo reizi varētu strauji kļūt tukšāki – tā brīdina piensaimnieki, kuri jau pusotru gadu Krievijas sankciju dēļ cieš zaudējumus. Eiropas Komisija (EK) beidzot sola viņiem atbalstu, bet – tieši kādu un cik lielu, atklās tikai 7. septembrī, kad zem tās logiem protestēs zemnieki.

Piensaimnieki 7. septembrī gatavojas protestēt Briselē, EK piedāvājumu par palīdzību sola publiskot tajā pašā dienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš Krievijas noteiktā embargo Eiropas pārtikas produktiem piena iepirkumu cenas Latvijā ir kritušās. Šogad nozares zaudējumi sasnieguši jau 50 miljonus eiro, un zemnieki apgalvo, ka situācija jau esot tik slikta, ka šoruden daudzas piensaimniecības bankrotēs.

Situācija strauji pasliktinājās tieši pēdējā mēneša laikā, tādēļ premjere kopā ar zemkopības ministru vakar devās uz Briseli lūgt palīdzību EK.

Eiropas lauksaimniecības komisārs Fils Kogans septīto septembri esot piesaucis kā datumu, kad publiskos Komisijas palīdzības piedāvājumu. Kā tieši tas izpaudīsies, un cik lielu finansējumu iekļaus, gan vēl netiek atklāts. Ministru prezidente arī akcentēja, ka Latvijas piena nozare jau šobrīd pārorientējas uz jauniem tirgiem.

To atzīst arī piensaimnieki, gan ar piebildi, ka iekļūšana jaunos tirgos ir ilgtermiņa jautājums, tādēļ pa to laiku bez Briseles atbalsts neiztikt. Visu Baltijas valstu piena kooperatīvu vadītāji nesenā tikšanās reizē vienojušies, ka vislabāk būtu, ja izdotos no Eiropas iegūt ilgtermiņa finansējumu 700 miljonu eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka piena kooperatīvu vadītāji 7. septembrī arī dosies uz Briseli rīkot piketu, lai atgādinātu eirokrātiem par savām problēmām.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl