Komentāri

Šoruden Latvijas lauki kārtējo reizi varētu strauji kļūt tukšāki – tā brīdina piensaimnieki, kuri jau pusotru gadu Krievijas sankciju dēļ cieš zaudējumus. Eiropas Komisija (EK) beidzot sola viņiem atbalstu, bet – tieši kādu un cik lielu, atklās tikai 7. septembrī, kad zem tās logiem protestēs zemnieki.

Piensaimnieki 7. septembrī gatavojas protestēt Briselē, EK piedāvājumu par palīdzību sola publiskot tajā pašā dienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš Krievijas noteiktā embargo Eiropas pārtikas produktiem piena iepirkumu cenas Latvijā ir kritušās. Šogad nozares zaudējumi sasnieguši jau 50 miljonus eiro, un zemnieki apgalvo, ka situācija jau esot tik slikta, ka šoruden daudzas piensaimniecības bankrotēs.

Situācija strauji pasliktinājās tieši pēdējā mēneša laikā, tādēļ premjere kopā ar zemkopības ministru vakar devās uz Briseli lūgt palīdzību EK.

Eiropas lauksaimniecības komisārs Fils Kogans septīto septembri esot piesaucis kā datumu, kad publiskos Komisijas palīdzības piedāvājumu. Kā tieši tas izpaudīsies, un cik lielu finansējumu iekļaus, gan vēl netiek atklāts. Ministru prezidente arī akcentēja, ka Latvijas piena nozare jau šobrīd pārorientējas uz jauniem tirgiem.

To atzīst arī piensaimnieki, gan ar piebildi, ka iekļūšana jaunos tirgos ir ilgtermiņa jautājums, tādēļ pa to laiku bez Briseles atbalsts neiztikt. Visu Baltijas valstu piena kooperatīvu vadītāji nesenā tikšanās reizē vienojušies, ka vislabāk būtu, ja izdotos no Eiropas iegūt ilgtermiņa finansējumu 700 miljonu eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka piena kooperatīvu vadītāji 7. septembrī arī dosies uz Briseli rīkot piketu, lai atgādinātu eirokrātiem par savām problēmām.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl