Sākta būvfirmas “RBSSKALS” likvidācija

2 komentāri
Sākta būvfirmas “RBSSKALS” likvidācija
IEVA ČĪKA, LETA

Sākts būvfirmas AS “RBSSKALS” likvidācijas process, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kompānijai likvidācijas process sākts pirmdien, 27. janvārī.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 2017. gadā maksātnespēju pieteica vairāki ar būvniecības uzņēmumu “RBSSKALS” saistīti komersanti – SIA “RBSSKALS Construction”, SIA “RBSSKALS Engineering”, SIA “RBSSKALS būvvadība”.

“RBSSKALS” grupas īpašnieks Māris Saukāns iepriekš skaidroja, ka problēmas uzņēmumu grupai radīja būvniecības krīze 2016. gadā – 2015. gadā uzņēmums pabeidza vairākus lielus būvniecības projektus, bet jauni to vietā nebija. “Galvenais iemesls tam ir nespēja laikus apgūt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus nākamajam plānošanas periodam, kā ietekmē būvniecības nozare ir sākusi stagnēt,” viņš sacīja.

“RBSSKALS” ir privāts vietējā kapitāla uzņēmums, kas izveidots 1992. gadā un veidoja uzņēmumu grupu, kas nodrošina pilnu projektu attīstīšanas, realizēšanas un apsaimniekošanas ciklu: būvniecība, projektēšana, projektu vadība, kā arī apsaimniekošana un ceļubūve.

“RBSSKALS” grupā darbojās mātesuzņēmums, pieci meitasuzņēmumi, kā arī 11 asociētās sabiedrības un personālsabiedrības.

Zināmākie uzņēmuma projekti ir jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka (Nacionālās būvkompāniju apvienības sastāvā), Rīgas biržas ēkas rekonstrukcija, Ventspils poliklīnika, Latvijas Nacionālā teātra rekonstrukcija un jaunbūve, RTU studentu pilsētas rekonstrukcija mācību korpusos un dienesta viesnīcā, AS “Diena”, Latvijas Bankas ēkas fasādes rekonstrukcija un restaurācija, ASV vēstniecības komplekss Rīgā un daudzi citi.

2016. gadā uzņēmums strādāja ar 77 500 eiro apgrozījumu un cieta 4,7 miljonu eiro zaudējumus, savukārt par turpmākajiem gadiem gada pārskati nav iesniegti.

2 komentāri